Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Houston, United States

Vyrobeno z kávy:
Možná vytvoří i stůl

Hecho en Café neboli Vyrobeno z kávy je inovátorská kolumbijská firma, která zpracovává kávový lógr a vyrábí z něj dekorativní a reklamní předměty a šperky.

 

Denně se na celém světě promění tuny pražené kávy na vlhký odpad, se kterým si nikdo moc hlavu neláme, ale životnímu prostředí žádnou radost nedělá. Podle kolumbijské firmy Hecho en Café z Arménie, která se rozhodla proměnit tento běžný každodenní odpad v nový kreativní materiál, dokonce napomáhá kávový lógr k produkci skleníkových plynů.

Už před nějakými osmi lety začal Walter Villareal, zakladatel a majitel firmy Hecho en Café, zkoumat potenciál kávového odpadu. Vzpomíná si, jak seděl se svou dcerou v kavárně a když dopili kafe, posbírali kávový lógr. Doma k němu přidali lepidlo a za čtyři dny byl nový materiál hotov k tvarování.

 

Manilla

Foto: Hecho en Café

 

Od té doby samozřejmě uběhlo mnoho let postupného zdokonalování a dnes je proces zpracování kávového odpadu, posbíraného z kaváren a pekáren ve městě, o něco složitější. Firma Hecho en Café má vlastní řadu výrobků, ale zaměřuje se zejména na vytváření reprezentačních a dekorativních předmětů pro místa, ze kterých sbírá materiál.

Kavárny, pekárny, restaurace a bary spolupracující s Walterem tak mohou nabídnout svým zákazníkům nejen nové kreativní detaily, ale hlavně se mohou pochlubit větší udržitelností a hlubším konceptem práce s kávou. Místo nákupu reklamních triček, čepic a náramků mohou nabídnout předměty recyklované z vlastních každodenních odpadů.

 

 

Memoria USB 8G - Hecha en Café

Foto: Hecho en Café

 

Přestože firma Hecho en Café využívá tento nový materiál k tvorbě spíše menších předmětů, Walter tvrdí, že by se dal bez problému použít také na výrobu stolů, okenních rámů, židlí a dalšího nábytku. Prostor pro výzkum a pro nové nápady je stále otevřen a tak snad v budoucnu bude více takových projektů, které nabídnou všem milovníkům kávy lehčí spaní při pomyšlení na všechen ten odpad, co po sobě nechávají.

 

cofre tallado - Hecho en Café

Foto: Hecho en Café

 

 

 

Autor: Tereza Prejdová Kávové listy.cz

Zdroj: www.hechoencafe.com

 

 

Čtěte také

U kávy se myslí ekologicky. Na co všechno se dá využít?

Na farmě v Nikaragui 2: Ekologické věci místní moc nepálí 
Komentáře ke článku Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku