Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Ashburn, United States

Vybíráme z programů kaváren
Středa 1.10.2014

První říjen je již za dveřmi a Týden kávy 2014 začíná! Abychom svým čtenářům ulehčili orientaci v nabitém programu, vybíráme den po dni ty nejzajímavější akce.

První festivalový den byste jistě neměli vynechat návštěvu kavárny Penerini coffee, která svým návštěvníkům nabídne den plný ukázek alternativních metod příprav kávy. Cappucino a espresso dostanete v každé kavárně, tady ale po celý den poteče proudem káva filtrovaná - z drippu, french pressu a mokka konvičky. Kávu si v rámci tohoto dne můžete zkusit připravit sami.

 

CAFÉ Klášter v Napajedlech se rozhodlo kávovou osvětu pojmout opravdu ve velkém. 1. a 2. října vždy od 12 hodin kavárna provoní kávou rovnou celé město v rámci konání akce “Káva v ulicích”. U šálku lahodného espressa můžete prohodit pár slov se zkušenými baristy a zeptat se tak na cokoliv, co vás ohledně přípravy kávy zajímá.

 

Pro obyvatele Ostravy a okolí si program připravila první rodinná kavárna a pražírna Laura coffee. Již v 17.00 hodin se zde můžete na chvilku zastavit a dozvědět se něco více o kávě jako surovině s následnou ukázkou pražení. Je zajímavé sledovat, jakou cestu kávové zrno urazí, než se dostane na stůl jako šálek lahodného espressa.

 

Lámete si hlavu nad tím, jak poznat, zda je káva kvalitní? Nejběžnější metoda, která se používá po celém světě je tzv. cupping, který slouží k rozpoznání, porovnání a ohodnocení kvality a chuti kávy. Přijďte si vyzkoušet do Gill's Coffee Shop & Espresso bar v 18.00 hodin, jak těžkou profesi degustátoři zastávají (počet účatníků omezen - registrace na emailu j.spalek@gills.cz).

 

cuppingGills-FBCupping v Gill´s Coffee

Kdo jsou ti, kteří si dovolují zpochybňovat dlouholeté espressové tradice? Proč se tomu vůbec děje? Na tyto a mnohé další otázky vám odpoví ve světě uznávaný barista Gwylim Davies. Přednáška s následnou panelovou diskuzí, kterou bude moderovat Štěpán Neubauer proběhne v prostorách Zelného trhu 14, v 18.00 hodin. Místo na přednášce je nutné si předem rezervovat.

 

lauracoffee-FBjpg

 

Divadelní kavárna D-café si v rámci festivalu pro své návštěvníky připravila přednášku s degustací jednodruhových káv pražírny Káva Malena. Přijďte ochutnat výrazné a osobité chutě jednodruhových káv. Středa 1.10. a čtvrtek 2.10. v 19.00 hodin - vstupenky zakoupíte v kavárně D-café a pražírně Káva Malena. Symbolické vstupné činí 85 Kč.

 

Tak jako každý rok, ani letos nebude chybět Slavnostní zahajovací párty Týdne kávy 2014, která letos vypukne na Zelném trhu 14 ve 20.00 hodin!

 

Autor: Lucie Marková, Kávové listy
Komentáře ke článku
Martin Pecha Odpovědět
Super ;-)
Martin Pecha
určitě ;-)
Petr Peggy Sládek
a příjdeš?
Petr Peggy Sládek Odpovědět
Jojoo :)
Martin Pecha
hustý, že ?
Petr Peggy Sládek
no ba
Martin Pecha
ok...
Martin Pecha
?
Radek Šmýd Odpovědět
Už se moc těším :)
Petr Peggy Sládek
I já :)
eddbeyrmq@gmail.com Odpovědět
Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku