Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Ashburn, United States

Vybíráme z programu kaváren
Pátek 3. 10. 2014

Druhý den kávového festivalu je téměř za námi. Pokud jste se zatím nedostali na žádnou z akcí, nezoufejte! Ještě je před námi 5 festivalových dní nabitých kávovými workshopy a přednáškami. Opět pro vás vybíráme ty nejzajímavější.

Kávové akce a workshopy v Brně

Přijíždí Orient Express, nasedejte! Již v pátek 3. 10. od 11.00 hodin si můžete v brněnské kavárně Coffee Club pochutnat na lahodné kávě z džezvy. Po celý den ji zde bude připravovat Goran Jozič.

Co všechno vás může potkat, když se zkušený barista promění v kouzelníka? Zajímá vás, co všechno se dá vykouzlit s šálkem čerstvě upražené kávy? Potom se zastavte v kavárně Caffé del Saggio a nechte se okouzlit! Začátek akce v 15.00 hodin.

Láká vás představa umíchat si večer doma pravou irskou kávu, ale vlastně vůbec netušíte, jak na to? Potom byste určitě neměli vynechat účast na workshopu míchaných kávových nápojů, který pořádá Gill’s Coffee Shop & Espresso bar. Na programu budou drinky s alkoholem i bez něj (rezervace zde j.spalek@gills.cz). Cena workshopu - 300 Kč.

Týden kávy v Ostravě

Pro ostravské fanoušky Týdne kávy si rodinná kavárna s pražírnou Laura coffee připravila na tento den tématický seminář na téma Chemex dripp. Zastavte se v kavárně v 17.00 hodin a naučte se připravovat geniálně jednoduchou, ale za to velmi chutnou kávu.

Trh kávy - letos již podruhé

Trh kávy loni slavil velký úspěch, tak proč tuto výjimečnou akci znovu nezopakovat? V pátek 3. a sobotu 4. 10. 2014 máte jedinečnou možnost potkat na jednom místě hned několik českých a slovenských pražíren a ochutnat nejrůznější druhý káv. Skvělá káva zde poteče proudem, ale k zakoupení zde budou kromě kvalitního zrna také mlýnky, drippy, aeropressy a další kávové pomůcky. Trhy kávy budou probíhat v městské tržnici na Zelném trhu 14 v Brně. Souběžně na tomto místě můžete navštívit přednášky nebo se zúčastnit některého z cuppingů.

Cupping, nebo-li degustace kávy

Na co všechno je potřeba se při degustaci kávy zaměřit? Jaké hodnoty se porovnávají? Láká vás vyzkoušet si cupping na vlastní kůži? Nyní máte jedinečnou příležitost! Městská tržnice Zelný trh 14 v tento den nabízí hned několik možností si tuto nelehkou práci degustátorů vyzkoušet. Rezervace míst je omezená a rychle se plní.

 

11:00 Cupping: Coffee Source - cena 100 Kč (rezervace zde)

12:00 Cupping: Gill´s Coffee + Rebelbean - cena 100 Kč (rezervace zde)

13:00 Cupping: Laura Coffee + Fragaria Coffee - cena 100 Kč (rezervace zde)

15:00 Cupping: Dos Mundos - cena 100 Kč (rezervace zde)

17:00 Cupping: Doubleshot - cena 100 Kč (rezervace zde)

18:00 Cupping: Original Coffee - cena 100 Kč (rezervace zde)

 

Přednášky

Do přednáškového dne se všechny přednášky nevešly. Tady jsou další z nich.

10:00 Přednáška: Zuzana Černá - Káva v Ethiopii dnes (rezervace zde)

14:00 Přednáška: Jan Urbánek - O pěstování kávovníku (rezervace zde)

16:00 Přednáška: Ivo Ptáčník - Jak se buduje kávová kultura na Ostravsku (rezervace zde)

19:00 Přednáška: Oldřich Holiš - O Akademii kávy (rezervace zde)

20:00 Přednáška: Jožka Augustýn - Povídání o kávě - vyjde dotisk jeho knihy? (rezervace zde)

 

Autor: Lucie Marková, Kávové listy
Komentáře ke článku Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku