Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Ashburn, United States

Vybíráme z programu kaváren
Neděle 5. 10. 2014

Letošního ročníku Týdne kávy se zúčastnila více než stovka kaváren. A právě díky těmto kavárnám se můžete dozvědět spoustu zajímavých kávových informací, naučit se řadu dovedností na připravovaných workshopech a ochutnat kávové speciality, které nejsou běžně k dostání. My jim tímto děkujeme a vybíráme pro vás opět to nejlepší!

 

Kde si v Brně zpříjemnit nedělní den?

Máte doma svůj oblíbený hrneček na kávu, který patří jen vám? A co si jej ještě vylepšit? V neděli máte jedinečnou šanci svému oblíbenému hrnečku vytvořit v kavárně Anděl café a bar speciální “obleček” na celodenním workshopu - výroba textilních a pletených návleků na hrnečky a kelímky. Ke tvoření vám bude nabídnut také speciální kávový nápoj a dezert. Skvělý plán na nedělní odpoledne!

 

Neděle, den jako stvořený pro odpočinek. Zastavte se hned v 8.00 hodin ráno v Gill’s Coffee Shop & Espresso bar a užijte si zde den plný kávy, dobrého jídla, hudby a odpočinku. Během celého dne zde budou probíhat přednášky na nejrůznější kávová témata, ukázky pražení, ochutnávky a workshopy. Tuto jedinečnou akci by si žádný kávomilec rozhodně neměl nechat ujít!

 

Gonzalo Mancilla Díaz, host z daleké Kolumbie,  bude v brněnském Kafecu přednášet o kávách, které pěstuje na své rodinné farmě. Kávy bude i připravovat na filtru. Můžete také zjistit, jaké metody přípravy kávy používají v KolumbiiZačátek v 16h.  

 

Přijďte si do CAFE Vespa vyzkoušet a ochutnat u nás jednu z nejméně známých a oblíbených metod přípravy kávy - kávu z džezvy. Od 16.00 hodin ji zde bude připravovat mistr České republiky Lukáš Kovářík. Na workshopu se dozvíte o této metodě mnoho zajímavých informací a budete mít možnosti si přípravu sami vyzkoušet.

 

Také si občas kladete otázku, „Jak funguje fair trade“? A jaké jsou principy této etické certifikace? Přijďte se na toto téma pobavit v neděli v 19.00 hodin pobavit do klubu kavárny Mezzanine. Na mlýnku fairtradová káva Fair Café od NaZemi. Vstupné zdarma!

 

Co všechno čeká zrnko kávy, než se vám dostane na stůl jako lahodné espresso? O pražení a cestě kávového zrnka od utržení po upražení si můžete popovídat se zkušeným pražírníkem kavárny Caffé del Saggio Pavlem Kostou. Začátek akce je stanoven na 20.00 hodinu a je nutná předchozí rezervace.

Speciální kávový program Týdne kávy

V neděli má být krásně, co takhle udělat si výlet do Těšan? Na kafe s Maryšou je již tradiční program Týdne kávy, který se bude odehrávat v barokní kovárně v Těšanech. Na místo budete dopraveni historickým autobusem ze sbírky Technického muzea v Brně. Přijeďte se dozvědět, jak to bylo s Maryšou doopravdy! Termín konání akce 10.00 - 17.00 hodin. Své místo si rezervujte zde.
Komentáře ke článku Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku