Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Ashburn, United States

Vacuum pot jak jej neznáte
aneb udělej si sám

Znáte přípravu kávy v "kouzelném" Vacuum potu? Sklo, kov, oheň a voňavá bublající čerstvě umletá káva. Kdo vidí prvně, nestačí se divit. Kdo tuto metodu zná, stejně pokaždé žasne.

Dávno jsou pryč doby, kdy jste přípravu kávy ve Vacuum potu mohli vidět jen zřídka kde. Dnes tuto krásnou metodu přípravy kávy můžete vidět již v mnoha kavárnách nebo si rovnou jeden kousek pořídit domů.

Člověk je však hlava vynalézavá a často přijde na nemožné. Ve světě známý Rulof Maker je proslulý svými DIY (udělej si sám) projekty. V jednom ze svých videí se vrhl také na výrobu domácího Vacuum potu ze dvou obyčejných žárovek.

Návod, jak si domácí Vacuum pot vyrobit, naleznete v tomto devítiminutovém videu.

 

Návod na výrobu domácího Vacuum potu berte spíš s rezervou, než že byste se zavřeli na dvě hodiny do garáže a šmirglovali žárovky, sháněli lepidlo a další součástky. Dnes je tato metoda již k vidění v celé řadě kaváren a není tedy nutné doma takto experimentovat.

Pokud však někdo z našich čtenářů doma něco podobného zkoušel, podělte se s námi o zážitky z výroby. 

Na jakém principu Vacuum pot funguje, na kolik vás originální přístroj vyjde a pro jaký typ člověka se hodí? Přečtěte si o tomto kouzelném kávovém rituálu a pokud tuto metodu dosud neznáte, navštivte některou z kaváren, která dělá také alternativní přípravy kávy a nechte se okouzlit.

 

 

Autor: Lucie Marková, Kávové listy

Úvodní foto: www.vacuumpot.cz
Komentáře ke článku
jrsqxaktdvs@gmail.com Odpovědět
pzbqyyht@gmail.com Odpovědět
Přidej vlastní komentář k článku

Vaše odpověď

Přihlásit se přes Facebook

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Baratza Sette 270
očekávaný mlýnek na kávu

Firma Baratza přichází s novým mlýnkem Sette 270. Představuje nový způsob mletí díky mechanismu z dílny aeronautického inženýra.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku