Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Fairfield, United States

Týden kávy začíná vonět
Pražíme s Mattem

Zahraniční host Týdne kávy Matt Chitharanjan z Indie už přijel do Brna a dnes napražil osm vzorků indických arabik na ochutnávky, které bude mít na Trzích kávy již tento víkend.

 

V Brně už opravdu voní káva. Tedy alespoň tady ve Slatině, v pražírně Fiftybeans, kde jsme dnes s pražičem Romanem Nejedlým pražili kávu. Matt Chitharanjan, letošní zahraniční host Týdne kávy, ji s sebou přivezl z daleké Indie. Osm zajímavých vzorků indické arabiky, kávy natural a honey a také vzorek perlové kávy. Matt je na své cuppingy vybaven a věřím, že to bude zajímavý zážitek. Vždyť kdo z nás nemá tak trochu předsudky vůči kvalitě indické kávy? Pojďme si je nechat vyvrátit.

 

IMG_20160930_101309 (1)

JoliFoto

 

V rámci Trhů kávy se uskuteční první cupping indicých káv v neděli v hotelu Continental, další pak budou následovat od úterý do čtvrtka ve večerních hodinách v kavárnách Mezzanine, Kafec a Penerini, kteří se letos rozhodli zapojit hosta do svého programu. Určitě si zajděte alespoň na jednu z těchto ochutnávek.

 

Matt se objeví v oficiálním festivalovém programu ještě několikrát. Můžete si například zajít na jeho přednášku o světě indické kávy nebo o tom, jak funguje obchod s výběrovou kávou v Indii. Přednášky si můžete najít na internetových stránkách akce. Matt je navíc velice sdílný člověk, takže určitě kdekoliv na něj během Týdne kávy narazíte, můžete se ho na řadu věcí zeptat osobně.

 

IMG_20160930_101203

JoliFoto

 

 

Autor: Tereza Prejdová, Kávové listy.cz 

Foto: JoliFoto

 

 

Čtěte také:

MATT CHITHARANJAN: INDICKÁ KÁVA JE PODLE MĚ PODCEŇOVANÁ

TÝDEN KÁVY 2016: Máme přehledné informace
Komentáře ke článku Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku