Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Houston, United States

Přinášíme vám

Týden kávy Brno 2013

Café Liechtenstein
Léčba šokem přinesla výhru

Brněnský Týden kávy letos představil nový koncept soutěže baristů. Odborná porota hodnotila nejen schopnost správně připravit kávu, ale i běžné věci jako je komunikace,prezentace nápoje, znalosti, pohotovost a hlavně týmovou spolupráci. Soutěžilo se totiž po dvojčlenných týmech a za kavárnu. Vítězi se stali baristé z Café Liechtenstein ve Valticích, Kateřina Kopecká a Filip Hrdina. Neodolali jsme a položili pár otázek majitelce kavárny, Adéle Hačundové, a členovi vítězného týmu, Filipu Hrdinovi.

Číst článek

Na kafe s Maryšou
jedině do Těšan

Technické muzeum v Brně si v rámci Týdne kávy připravilo na neděli 6. října 2013 speciální program určený nejen pro rodiny s dětmi. Dopolední program probíhal v barokním sále Moravské galerie a byl sestaven z aktivit, které zábavnou formou seznamovaly děti i dospělé se světem kávy. Na odpoledne byl naplánován výlet do těšanské kovárny, který byl nejen poučný, ale také více než stylový, protože právě z Těšan pochází námět na proslulý dramatický akt Maryša.

Číst článek

Zakončení Týdne kávy
se ponese v duchu kávového večírku

Týden zdá se být dlouhý, ve skutečnosti tomu tak ale není. Obzvlášť jedná-li se o brněnskou akci s názvem Týden kávy, která právě dnes končí. Speciální kávový program přinesl soutěž baristů Týdne kávy, trh kávy, trh domácí přípravy kávy, program pro děti a dnes čeká všechny fanoušky a příznivce festivalu jeho zakončení v podobě kávového večírku. Od 20.00 na Stadecu (Kounicova 22, Brno).

Číst článek

Trh kávy podruhé
aneb kvalitní káva až do domu

V sobotu 5. října 2013 se opět otevřelo nádvoří Moravské galerie v Brně pro všechny kávové nadšence. Druhý den Trhu kávy byl tentokrát zaměřený na přípravu kávy v domácím prostředí. Kromě zakoupení a prohlédnutí různých přístrojů byla možnost koupit si degustační pas, který umožňoval za velmi výhodnou cenu ochutnávku kávy u devíti stánků. I přes chladné počasí byla atmosféra velmi příjemná a o degustaci byl velký zájem.

Číst článek

Fotoreportáž:
Trh domácí přípravy kávy

Trh domácí přípravy kávy proběhl 5. října v rámci speciálního kávového programu brněnského festivalu Týden kávy. Návstěvníci měli možnost na osmi stáncích (a jednom stánku internetového obchodu s kávovým příslušenstvím) ochutnat kávu z celého světa, připravenou jedním z tolik oblíbených alternativních způsobů. K tomu jim posloužil degustační pas, který opravňoval vyzkoušet u každého stánku jednu kávu. Nahlédněte na průběh a nabídku celého sobotního trhu skrze fotografie Jakuba Květenského.

Číst článek

Fotoreportáž:
Trh kávy nabídl rozmanité chutě

Páteční kávový trh brněnského Týdne kávy přinesl na třinácti stáncích chutě z celého světa. Návstěvníci měli možnost za pouhých 100 Kč ochutnat u každého stánku jednu kávu. I přes mrazivý vítr a nízké podzimní teploty se degustační stezky zúčastnilo více než dvě stě osob a nádvoří Moravské galerie nezůstalo ani na vteřinu prázdné. Nasajte s Kávovými listy rušnou trhovou atmosféru díky reportáži od fotografky Aleny Sekerákové.

Číst článek

Týden kávy
provoněl Brno kávovým trhem

Když vám lékař řekne, že byste měli omezit kávu, většinou mávnete rukou. Když vám to řekne zubař, u kterého jste právě nechali pět tisíc korun za bělení zubů, tak prostě poslechnete. Vybělit zuby před Týdnem kávy si nechá akorát idiot. A já! Pro Kávové listy i přesto chci být užitečná. I přes absenci degustace, nebo právě kvůli ní, bych chtěla podat vyčerpávající výkon. Třeba konečně nasaju i informace a atmosféru, když nebudu hnána vidinou dalšího šálku.

Číst článek
« 1 2 3 »
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku