Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Houston, United States

Týden kávy 2014

První říjen je Mezinárodním dnem kávy. Právě v tento den v Brně již po čtvrté odstartuje týdenní festival pod názvem Týden kávy Brno 2014. Přineseme vám přehled jak o zúčastněných kavárnách, tak podrobný popis a pozvánky na speciální kávový program. Přípravy čtvrtého ročníku už jsou v plném proudu, buďte s Kávovými listy při tom!

Krátce o festivalu

Týden kávy Brno nabízí dvojí program. Kávový program je věnován celému příběhu kávy od jejího pěstování, přes pražení kávy až po způsoby přípravy a následnou konzumaci. Druhá část programu se odehrává přímo v zúčastněných kavárnách. Čtvrtý ročník brněnských kávových slavností přinese mnoho novinek a opět netradiční místo festivalového dějství.

Pořadateli Týdne kávy jsou již tradičně sdružení Kulturárium, z. s. ve spolupráci s Kávovými listy a SCAE Česká republika.

Kulturárium zaštiťuje celý Týden kávy 2014. Mimo tuto aktivitu se podílí i na šesti dalších projektech různého zaměření – hudební, taneční, filmový i literární. Koordinátorkami a zároveň zakladatelkami akce jsou Kateřina Eichlerová a Lucie Karafiátová.

Kávové listy zajišťují v rámci Týdne kávy 2014 dvoudenní Trhy kávy. Mimo tuto aktivitu vydávají každodenní zpravodajství ze světa kávy na portále www.kavovelisty.cz a jsou partnery různých kávových akcí v České republice i na Slovensku. Koordinátorem a zakladatelem Kávových listů je Tomáš Konečný.

SCAE Česká republika zajišťuje v rámi Týdne kávy 2014 Soutěž baristů brněnských kaváren. Mimo tuto aktivitu pořádají soutěžBarista roku, kde vítězové postupují na světový šampionát, a také se snaží přiblížit výběrovou kávu široké veřejnosti. Hlavním koordinátorem je Štěpán Neubauer.

Celotýdenní program v zúčastněných kavárnách

Nepostradatelnou součástí Týdne kávy jsou zúčastněné kavárny, jež si tvoří své individuální programy zahrnující kulturní, gastro nebo jiné doprovodné akce. Návštěvníkům Týdne kávy jsou pro lepší orientaci ve městě k dispozici tištěné mapy kavárenského Brna, které využijí jako příručku pro objevování pestrosti kavárenské metropole po celý rok. Zapojí se i Vaše kavárna a bude mít své místo na mapě?

Užijte si sedm dní nabitých speciálním kávovým programem:

středa 1. října

Slavnostní zahájení Týdne kávy 2014

čtvrtek 2. října

Přednáškový den bude plný workshopů a nespočtu zajímavostí ze světa kávy. Jeho vrcholem bude v letošním ročníku návštěva zástupce z Kolumbie, země s největší produkcí kávy na světě. Kromě jedinečných informací o kávě se návštěvníci osobně setkají s majitelem kávovníkových plantáží, poslechnou si tradiční hudbu a seznámí se s kolumbijskou kulturou.

pátek a sobota 3. a 4. října

Trhy kávy jsou výjimečnou prezentací českých i zahraničních pražíren. Využijte možnost degustace kávy a rozšíření svých kávových obzorů.

Pondělí 6. října

Soutěž baristů Týdne kávy je pro profesionály ze zapojených kaváren neocenitelnou šancí ukázat své umění, ale i příležitostí své baristické dovednosti ještě zlepšit. Soutěž je rozdělena do dvou dnů, v rámci nichž je dán prostor pro trénink pod bedlivým dozorem porotců a prostor pro samotnou soutěž. Neocenitelné rady a zkušenosti budou rozdávat osobnosti českého kávového světa jako Michal Křižka, František Roháček nebo Adam Neubauer.

úterý 7. října

Slavnostní zakončení Týdne kávy a závěrečný večírek

Kávové listy jako mediální partner festivalu přinese kompletní speciální kávový program k dispozici ke stažení a tisku. Zjistíme, co je na Týdnu kávy nejzajímavější, a doporučíme vám to. Těšte se i na fotoreportáže. To vše v rubrice Týden kávy Brno 2014.

Autor: Tomáš Konečný, Kávové listy
Komentáře ke článku Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku