Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Fairfield, United States

Trhy kávy se otevřely návštěvníkům

Mezinárodní den kávy. V Brně jej už tradičně slaví na Trzích kávy, který se koná v souvislosti s festivalem Týden kávy. Dveře hotelu Continental Brno do světa kávomilců se otevřely v sobotu 1. října v 11 hodin . Den předtím se setkali kávoví odborníci.

V prostorách hotelu Continental to takřka vře kávovým děním. V jedenáct hodin zde odstartoval speciální program Týdne kávy, a to v podobě přednášek, ochutnávek a lokální Soutěže baristů.  Do Brna se sjeli přední čeští i slovenští pražiči, aby návštěvníkům ukázali, jaké různé tváře káva má. Ti, které zajímá jednoduché a zároveň praktické kávové příslušenství, si jistě najdou své. Například My Coffee Pack představuje speciální frenchpress termosku. Pro zájemce o větší mašiny se najde i stánek s kávovary. 

 

Už včera se bylo na co dívat, kávy se totiž připravovaly v rámci setkání odborné kávové veřejnosti. Jako networkingová akce a zároveň test prostoru hotelu Continental Brno posloužil Business Coffee Day, kde koordinátorka festivalu Kateřina Eichlerová zahájila průvodním slovem samotný festival.  Poté si mohli pražiči, baristé, porotci soutěží vyměňovat své zkušenosti. Jedním z největších odborníků byl přitom Jozef Augustín, který zde včera pokřtil svou druhou knihu o kávě, U kávy o kávě a kávovinách. „Byla radost pokřtít knihu mezi tolika známými a přáteli. Jistě, že se kniha mohla polít kávou. Díky různým technologiím je udělaná tak, že by ji tekutina neuškodila. Ale přesto jsme zvolili posypání namletou praženou kávou," popsal křest emeritní docent Slovenské technické univerzity v Bratislavě. Již brzy vám na Kávových listech přineseme rozhovor o jeho knize a vztahu ke kávě. 

 

Nakonec si měli znalci kávového světa možnost poslechnout dvě přednášky, které se konají i o víkendu pro širokou veřejnost. První se zaposlouchali do vyprávění zahraničního hosta Týdne kávy Matta Chitharanjana, poté se slova ujal Barista roku a porotce Soutěže baristů Ondřej Hurtík. 

 

 

 

Autor: Markéta Turková 
Komentáře ke článku Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku