Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Ashburn, United States

Trh kávy podruhé
aneb kvalitní káva až do domu

V sobotu 5. října 2013 se opět otevřelo nádvoří Moravské galerie v Brně pro všechny kávové nadšence. Druhý den Trhu kávy byl tentokrát zaměřený na přípravu kávy v domácím prostředí. Kromě zakoupení a prohlédnutí různých přístrojů byla možnost koupit si degustační pas, který umožňoval za velmi výhodnou cenu ochutnávku kávy u devíti stánků. I přes chladné počasí byla atmosféra velmi příjemná a o degustaci byl velký zájem.

Trh kávy měl i v sobotu rozmanitý obsah a to nejen co se týče nabízených druhů káv. Zakoupit jste mohli kávy z českých pražíren (Malena, Gill’s, Henri) i z nejrůznějších koutů světa (Keňa, Kolumbie, Honduras, Uganda. Řecko atd.). Možnost ochutnávky na jednotlivých stáncích měli všichni příchozí i bez degustačního pasu. Ovšem o absolvování degustační stezky byl takový zájem, že návštěvníků bez předplaceného pasu bylo minimum. Kdy jindy se Vám naskytne možnost ochutnat za sto korun devět druhů káv?

Prodejci byli příjemně naladěni, jelikož se všichni shodli na tom, že páteční trh byl velmi úspěšný a dokonce předčil i některá jejich očekávání. Takovýto přístup se samozřejmě odrazí i na celkové atmosféře a přiláká více návštěvníků. Což se v sobotu potvrdilo – o kávové nadšence nebyla nouze. Káva je nápoj rozvazující rozhovory, a tak se víkendová akce nesla v uvolněném domácím rytmu.

Návštěvníci měli možnost ochutnat kávu připravovanou několika způsoby – nechyběl aeropress, french press, chemex, dripper, V60, džezva… i klasika v podobě espressa. O diskuze nebyla nouze a vystavovatelé rádi zodpověděli vše, co potencionální zákazníky zajímalo. Proto jsem využila příležitosti a také se na něco zeptala.

Pro část prodejců byl kávový trh Týdne kávy první příležitostí předvést veřejnosti svou práci i mimo prostory kaváren či jiných provozoven. Někteří své podnikání teprve rozjíždí, a proto je zajímala zpětná vazba, a zda o jejich produkty bude zájem. Premiéru ve stánkovém prodeji zažila i společnost Bwindi Coffee, která nabízí kávu s příběhem, jejímž zakoupením přispějete na zkvalitnění života ugandských dětí. Poprvé na trzích vystavovala i rodinná společnost Penerini, která si kromě distribuce kávy do kanceláří a domácností chce otevřít i vlastní obchod s kávou a souvisejícím zbožím. Na stánku jste tak mimo jiné mohli ochutnat horkou čokoládu, pralinky ze Slovenska a čaje české výroby. U značek Filicori a Mokador byly v nabídce také stylové hrnky a neotřelé tašky s přišitou aplikací z kávových obalů. Zaujmout Vás mohlo i zboží internetového obchodu kefija.cz, který se orientuje hlavně na prodej džezvy (měděná nádoba s pocínovaným vnitřkem na vaření tradiční turecké kávy). A samozřejmě jste se tu mohli setkat i s Klubem znalců kávy, kteří kávě nejen rozumí, ale také poskytují službu kávových balíčků s kávou z různých pražíren, které se každý měsíc obměňují.

Dvoudenní trhy s kávou v rámci Týdne kávy získaly mnoho kladných ohlasů, které vybízejí k tomu, aby se podobná akce opět zopakovala.
 

Autor: Kamila Podivínová, externí redaktorka a výtvarnice, která ráda putuje nejen za kávovou vůní

image-1412022560.37043.jpg
image-1412022560.58924.jpg
image-1412022560.80421.jpg
image-1412022561.23340.jpg
image-1412022561.42972.jpg
image-1412022561.63063.jpg
image-1412022561.83193.jpg
image-1412022562.03565.jpgKomentáře ke článku Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku