Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Houston, United States

Soutěžící zabojují o titul Barista roku

Král je mrtev – ať žije král

O víkendu 11.–12. března pozná Česká republika svého šampiona v přípravě kávy. Uskuteční se totiž národní kolo soutěže Barista roku 2017. Soutěž se letos vrací na místo, kde se konala již před dvěma lety – do prostor Jatek78 v pražských Holešovicích.

Dvanáct soutěžících se druhý březnový víkend utká o titul Barista roku. Česká pobočka Asociace výběrové kávy (Specialty Coffee Association - SCA) letošního vítěze vyšle na světový šampionát do Soulu. Předtím budou muset finalisté v Praze prokázat schopnosti při přípravě espressa, mléčného nápoje a vlastního kávového drinku (tzv. signature drinku). To vše čtyřikrát a během patnácti minut.

Soutěžící budou kávu připravovat na italských kávovarech Victoria Arduino. Jejich první kávovar vznikl již v roce 1905 a od té doby jsou vyráběny ručně. Dnes se používají také na Mistrovství světa baristů (WBC).

Návštěvníci budou moci letos navíc ochutnat všechny finálové kávy přímo od soutěžících. Kromě těch mohou v průběhu celého víkendu ochutnat kávu od tří zahraničních zpracovatelů kávových zrn u tzv. stálých stolů. Za dva dny se představí také dvanáct československých pražíren z výběrovou kávou.

Nedílnou součást letošního Baristy roku představují také přednášky. Jejich škála témat bude široká – od nákupu kávy, přes zdravotní obtíže spojené s jejím pitím, až po kvalitní fotku na Instagram. Jejich témata naleznete na webu.

Vstupenky na dvoudenní akci stojí 290,- korun a jsou k zakoupení online. Více informací naleznete také na FB stránce Barista roku či na oficiální události.

192x263

Kontakt:

Kateřina Gardoňová
media@baristaroku.sexy
+420 773 540 024

Komentáře ke článku Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku