Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Fairfield, United States

Soutěž baristů je v plném proudu

Soutěž baristů je v plném proudu. Účastníci z brněnských kaváren servírují porotě čtyři cappuccina, čtyři espressa a svůj vlastní drink na bázi filtrované kávy. Některým dělá problém zejména čas, přesto bojují o titul baristy Týdne kávy.

 

Letošní ročník Soutěže baristů začal v sobotu dopoledne v hotelu Continental Brno. Své síly na ní poměřuje jedenáct baristů z lokálních kaváren. Stejně jako v loňském roce se rámcově soutěží podle pravidel Baristy roku. Za 15 minut musí barista zvládnout přípravu cappuccina, espressa a signature drinku. Hodnotí jej přitom zkušená porota, mezi nimi například Ondřej Hurtík, Ivo Ptáčník nebo zahraniční host Týdne kávy Matt Chitharanjan. Největším nepřítelem účinkujících je zejména čas, který jednoznačně ovlivní letošní pořadí. O vítězi se rozhodne po 18. hodině, kvůli přípravám zatím soutěž probíhá s časovým skluzem necelou hodinu.

 

 

Autor: Markéta Turková, Kávové listy.cz 

Foto: Joli Foto

 
Komentáře ke článku Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku