Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Houston, United States

SCA
prohlášení k imigračnímu zákazu USA

Politika hýbe světem. Imigrační zákaz prezidenta Spojených Států zahýbal i tím kávovým. Jak na tento krok zareagovala Asociace pro výběrovou kávu (SCA)?

Nová imigrační opatření amerického prezidenta Trumpa už rozvířila řadu diskuzí. Ani svět výběrové kávy nezůstal stranou, jak dokazuje prohlášení Asociace pro výběrovou kávu (SCA – Specialty Coffee Association) ze dne 30. ledna. Její vyjádření bylo vůči postoji prezidenta Trumpa odmítavé. 

SCA je v současnosti největší profesionální organizací pro výběrovou kávu na světě. Byla vytvořena teprve minulý měsíc sjednocením SCAE (původní asociace pro Evropu) a SCAA (původní asociace pro Ameriku). Funguje na základě dobrovolného členství a vyvíjí celou řadu aktivit po celém světě. Mezi nimi i pořádání mezinárodních akcí, jako jsou veletrhy a soutěže. Její hlavní snahou je podpora rozvoje a růst standartu v kávovém průmyslu. S tím souvisí i celkové sjednocování a propojování současného kávového světa.

Organizace SCA klade důraz na oslavu a posilování rozmanitosti v kávové komunitě. A proto se skupina rozhodla zareagovat na nedávný vývoj v mezinárodní politice následujícím prohlášením. 

Prohlášení SCA:

Prohlášení k nedávnému výkonnému nařízení US k imigraci:

V pátek (27.1.) vyhlásila americká vláda výkonné nařízení omezující cestování ze sedmi zemí – Írán, Írák, Libye, Somálsko, Súdán, Sýrie a Jemen – do Spojených Států. Jako organizace, která se zavázala k reprezentaci komunity výběrové kávy po celém světě, jsme velice znepokojeni dopadem, který toto může mít na naše členy, a zejména ty, kteří se chtějí zúčastnit našich akcí ve Spojených Státech. Vyhodnocujeme situaci a rádi bychom pobídli všechny členy z těchto zemí, kteří se chtěli zúčastnit nadcházející akce Global Specialty Coffee Expo v Seattlu tento duben, aby se s námi, prosím, spojili. Tak, jak uvádíme na svých domovských stránkách, oslavujeme a posilujeme rozmanitost. Jsme proti jakýmkoliv snahám rozdělit nebo segregovat naši komunitu a budeme pečlivě sledovat další vývoj.

Zdroj: Daily Coffee NewsAsociace pro výběrovou kávu (SCA)

Text a Překlad: Tereza Prejdová, Kávové listy.cz 

Fotografie:  Asociace pro výběrovou kávu (SCA)

Čtěte také:

Pěstování kávy v USA, v Jižní Kalifornii 

Ženy a svět kávy

Jaká je budoucnost pěstování kávy?
Komentáře ke článku Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku