Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Houston, United States

Prague Coffee Festival
Srdce Evropy provoní káva

Už pátý ročník největšího svátku kávy v Česku i střední Evropě se uskuteční už tento víkend v pražském Kafkově domě. Prague Coffee Festival 2016 pořádá spolek Coffee Embassy s cílem rozvíjet a propagovat kávovou kulturu.

Bohatý program čeká na návštěvníky oba festivalové dny 22. a 23. října vždy od 10 do 18 hodin. V domě, kde žila rodina Franze Kafky, objeví rozličné chutě kávy na mnoha brew i espresso barech provozovaných baristy z kaváren a pražíren z celé Evropy. Na programu jsou také ochutnávky nebo soutěž v kreslení mléčnou pěnou do kávy (milk battle).

 

A na co dalšího se mohou kávomilci těšit? Na workshopech se zájemci naučí základy latte artu nebo domácí přípravu kávy. O kávě jim přednesou farmáři, profesionálové kaváresnského světa a další odborníci z celého světa.  Mezi nimi například brazilský kávový farmář Paulo Cesar Toledo Campos, kávový odborník z Nikaraguy Jose Manuel Velásquez Betanco, kávový cestovatel mezi Indonésii a Českou republikou Michael Truksa a mnoho dalších. Nakonec oba dva dny budou přednášky zakončeny diskuzí českých baristických profesionálů.

 

Podle ředitele Prague Coffee Festivalu Daniela Kolského se festival vyznačuje nejen řadou přednášek, workshopů a ochutnávek, ale také osobním kontaktem. „Festival ho zprostředkuje mezi profesionálními baristy, kávovými odborníky, pražírnami i milovníky kávy z řad široké veřejnosti. Za svoji vstupenku přitom návštěvníci získávají ‚kolik kdo vypije‘ kávy od velkého množství prezentovaných kaváren a pražíren," uvedl Kolský.

 

Mimo to si příchozí prohlédnou kolekci šperků Anny Steinerové, která je inspirována kávovými zrny. Armosféru festivalu také hudebně dokreslí DJ Pocoloco z uskupení Cabaret Manana a MC Ondra.  V sobotu večer si návštěvníci mohou užít také kávovou party v Café Jedna v pražském Veletržním paláci.

 

 received_10206981433645384-340x340

 

Jednodenní vstupenka: 280 Kč (zahrnuje „kolik kdo vypije“)

Další informace a registrace na workshopy a cuppingy:coffeefest.cz

Kniha kaváren: Spolek Coffee Embassy u příležitosti festivalu vydal 4. vydání Knihy kaváren, která své majitele provede 43 unikátními kávovými místy v České republice. Kniha zároveň slouží jako poukaz na 43 kávových nápojů v těchto kavárnách zdarma. V prodeji bude na festivalu nebo na webu coffee-embassy.org za 350 Kč.

 

 

Autor: Markéta Turková, Kávové listy.cz 

Foto: Coffee Embassy

 

 

Čtěte také 

Expoespeciales: V Kolumbii vyvrcholil kávový festival 

Jediná kniha o kávě, kterou potřebujete číst 
Komentáře ke článku Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku