Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Houston, United States

Přinášíme vám

O kávě

JAKÁ KÁVA BUDE FRČET V KVĚTNU?
ZEPTALI JSME SE ZNALCŮ

Zajímá vás stejně jako nás, které kávy jsou právě v kurzu? Navštívili jsme kávovou laboratoř Klubu znalců kávy, abychom to zjistili. Klub totiž každý měsíc vybírá zajímavé kávy z různých pražíren, které neustále navštěvuje. Taky by nás bavilo ochutnávat pořád nové kávy. Členem klubu se prý může stát každý, kdo kávu miluje. Stačí si jen vybrat svůj oblíbený chuťový profil. V květnu v Kávových balíčcích můžete ochutnat kávy z pražíren Doubleshot, Coffee Source a Laura Coffee.

Číst článek

V KLENTNICI OTEVŘELI UNIKÁTNÍ MUZEUM
NEJEN KÁVOVÝCH STROJŮ

V pátek 4. dubna 2014 bylo slavnostně otevřeno Muzeum kávy v Klentnici. Za tímto projektem nestojí nikdo jiný než rodina Džiubanů. Ta před pěti lety otevřela v Klentnici na Pálavě malou kavárnu, kterou časem rozšířila o penzion a restauraci. „Pálava je krásné místo, kam jezdí lidé z celé republiky. A hodně jich zavítá i k nám do Café Fara. Otevření Muzea kávy byl tedy logický krok,“ vysvětluje tatínek Miroslav Džiuban.

Číst článek

KELÍMKY NA KÁVU S SEBOU,
KTERÉ DO POPELNICE NEPATŘÍ

Šetrnost k přírodě, životnímu prostředí a prosazování trvale udržitelného rozvoje se dotýká mnoha aspektů lidské společnosti. Tento trend je v odvětví gastronomie velmi zřetelný a nevyhýbá se ani kávě. Ať už v prvopočátcích, kdy se káva teprve dere na svět na plantáži, nebo v závěrečném procesu konzumace nápojů z kávy. A právě zde si našly své uplatnění kelímky k mnohonásobnému použití. Podívejme se společně pod víčko dvěma nejznámějším značkám ekologických kelímků – KeepCup a JOCO Cups.

Číst článek
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku