Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Houston, United States

Nejlepší kavárny na světě podle The Telegraph

Na internetové verzi britského deníku The Telegraph se objevil žebříček třinácti nejlepších kaváren/coffee shopů na světě. Vede steampunková kavárna Truth Coffee Roasting v Jihoafrické republice.

Mezi třinácti vybranými kavárnami a pražírnami ze seznamu zveřejněném na internetových stránkách britského deníku The Telegraph je jako „nejlepší coffe shop na světě“ jmenována kavárna Truth Coffee Roasting v jihoafrickém Kapském městě. The Telegraph bohužel nikde neuvádí na základě čeho vybrali svých třináct favoritů do výsledné přehlídky. Přesto jsou všechna zmíněná místa jistě zajímavá a stojí za návštěvu, pokud se budete v daných městech pohybovat.

 

Steampunková kavárna Truth Coffee Roasting podle fotek jednoznačně zaujme svým nevšedním designem. „Na světě je jen pár kaváren, které ohromí tak jako Truth. Inspirován steampunkem, tento řemeslný coffee shop je až po strop naplněn kovovými trubkami a podivnými starými stroji. Ale lidé se sem nesbíhají jen kvůli dekoraci - kávu tady sami praží ve staromódním železném bubnu a dodávají do mnoha špičkových jihoafrických hotelů.“

 

 

truth-coffee-south-africa-large

Interiér Truth Coffee Roasting, nejlepší kavárny na světě podle The Telegraph.

 

 

Druhou v pořadí je kavárna Coffee Academics v Honkongu, třetí místo patří místu se jménem Barista Parlor v Nashville, Tennessee ve Spojených státech. První evropskou kavárnou - až čtvrtou v celkovém pořadí -  je La Cafeotheque z francouzské Pařížeí. 

 

barista-parlour-tennessee-large

Třetí v pořadí, moderní kavárna Barista Parlor v Tennessee.

 

Také kavárny v dalších evropských městech se dostaly na seznam třinácti top. Vídeňská klasika v podání Cafe Central, designově severská kavárna Johan & Nyström ze švédského Stockholmu, Sant'Eustachio Il Caffè v Římě nebo londýnské Workshop Café. Jestli to jsou z Evropy opravdu ty nejlepší, to zvažte sami. Každopádně pokud se do některé z kaváren vybraných The Telegraph podíváte, určitě by nás zajímal váš názor. 

 

johan-and-nystrom-sweden-large

Hned za vídeňskou klasikou šestá umístěná, kavárna Johan & Nyström ze Stockholmu.

 

 

 

Celý seznam třinácti nejlépe hodnocených najdete přímo tady v článku britského The Telegraph

Autor Tereza Prejdová, Kávové listy.cz

Foto: The Telegraph, Truth Coffee Roasting

Zdroj textu a fotografií: The Telegraph (http://www.telegraph.co.uk/food-and-drink/drinks/the-worlds-best-coffee-shops/)
Komentáře ke článku Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku