Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Woodbridge, United States

MISTROVSTVÍ SLOVENSKÝCH BARISTŮ 2014
SE KONÁ ZA NECELÝ MĚSÍC

Letošní ročník největší slovenské baristické soutěže se bude konat na přelomu ledna a února v Bratislavě. Baristická špička se předvede ve čtyřech kategoriích – Barista, Latte Art, Cup Tasters a Coffee in Good Spirits. Uzávěrka příhlášek trvá do 15. ledna 2014 včetně.

Majstrovstvá Slovenska Barista 2014, které pořádá Slovak Coffee Association, se uskuteční v rámci gastronomického veletrhu Danubius Gastro (Viedenská cesta 3 – 7, Bratislava) ve dnech 30. ledna až 2. února 2014. První den proběhne trénink soutěžících, soutěžit se začne o den později od 9.00. Podrobný program bude zveřejněn až po uzávěrce přihlášek (formulář najdete zde).

Mistrovství se řídí oficiálními pravidly World Coffee Events (WCE), a proto vítězové všech kategorií postupují na Mistrovství světa, které se bude letos konat nejprve v Melbourne (kategorie Latte Art, Coffee in Good Spirits a Cup Tasters) a poté v italském městě Rimini (kategorie Barista). Více informací o těchto událostech najdete v našich článcích: 

Melbourne International Coffee Expo 2014
World of Coffee 2014 proběhne v Itálii 

A kdo vyhrál Majstrovstvá v loňském roce? V hlavní kategorii Barista se na zlaté pozici umístil Marián Plajdičko (na fotce), nejlepší káva s alkoholem v Coffee in Good Spirits patřila Martinu Hudákovi a nejlepší malbu mléčnou pěnou spolu se skvělými chuťovými buňkami předvedl barista Vladimír Kmec, který zvítězil hned dvakrát v kategoriích Latte Art a Cup Tasters.

Zdroj: Slovak Coffee Association

Autor: Kávové listy
Komentáře ke článku Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Top5coffee
Kolumbijský barista roku 2015 má svou kavárnu

Jak to vypadá, když si vítěz národního kola soutěže baristů otevře vlastní kavárnu?

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku