Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Ashburn, United States

MISTROVSTVÍ SLOVENSKÝCH BARISTŮ 2014
SE KONÁ ZA NECELÝ MĚSÍC

Letošní ročník největší slovenské baristické soutěže se bude konat na přelomu ledna a února v Bratislavě. Baristická špička se předvede ve čtyřech kategoriích – Barista, Latte Art, Cup Tasters a Coffee in Good Spirits. Uzávěrka příhlášek trvá do 15. ledna 2014 včetně.

Majstrovstvá Slovenska Barista 2014, které pořádá Slovak Coffee Association, se uskuteční v rámci gastronomického veletrhu Danubius Gastro (Viedenská cesta 3 – 7, Bratislava) ve dnech 30. ledna až 2. února 2014. První den proběhne trénink soutěžících, soutěžit se začne o den později od 9.00. Podrobný program bude zveřejněn až po uzávěrce přihlášek (formulář najdete zde).

Mistrovství se řídí oficiálními pravidly World Coffee Events (WCE), a proto vítězové všech kategorií postupují na Mistrovství světa, které se bude letos konat nejprve v Melbourne (kategorie Latte Art, Coffee in Good Spirits a Cup Tasters) a poté v italském městě Rimini (kategorie Barista). Více informací o těchto událostech najdete v našich článcích: 

Melbourne International Coffee Expo 2014
World of Coffee 2014 proběhne v Itálii 

A kdo vyhrál Majstrovstvá v loňském roce? V hlavní kategorii Barista se na zlaté pozici umístil Marián Plajdičko (na fotce), nejlepší káva s alkoholem v Coffee in Good Spirits patřila Martinu Hudákovi a nejlepší malbu mléčnou pěnou spolu se skvělými chuťovými buňkami předvedl barista Vladimír Kmec, který zvítězil hned dvakrát v kategoriích Latte Art a Cup Tasters.

Zdroj: Slovak Coffee Association

Autor: Kávové listy
Komentáře ke článku Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Baratza Sette 270
očekávaný mlýnek na kávu

Firma Baratza přichází s novým mlýnkem Sette 270. Představuje nový způsob mletí díky mechanismu z dílny aeronautického inženýra.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku