Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Houston, United States

Přinášíme vám

Reportáže z kaváren a pražíren

Adam Obrátil a Petra Střelecká:
Kvalitních kaváren je v České republice zatím málo

Pracovali v nejprestižnějších kavárnách Londýna, potom se ale Petra Střelecká a Adam Obrátil rozhodli vrátit zpátky do České republiky a založit si vlastní kavárnu v brněnském centru kultury a vzdělání Industra. Jaká jsou úskalí nové vznikající kavárny? A kdo se o kávu zajímá víc, Češi nebo Angličané? To si měli oba možnost zjistit na vlastní kůži.

Číst článek

Na počtu káv nezáleží,
v kavárně Ziferblat platíte za čas

V Londýně se na začátku prosince otevřela kavárna. Nic zvláštního a ojedinělého, může se na první pohled zdát. Nesmělo by se však jednat o první kavárnu ruského konceptu Ziferblat (v překladu z ruštiny ciferník) v západní Evropě. Tyto kavárny spojuje ojedinělý koncept, kdy host platí pouze za čas, který v kavárně stráví, nikoli za objednané nápoje a pochutiny. Pro typického kavárenského povaleče se může jevit podnik podobného typu jako synonymum pro katastrofu, skutečnost však dokáže překvapit.

Číst článek

Cafe Mitte,
kvalita na malém prostoru v srdci Brna

V centru Brna na rušné ulici Panská najdete kavárnu Cafe Mitte (z neměckého Mitte – střed). Sídlí v historické budově z roku 1659 a slouží i jako kavárna pro hosty ze stejnojmenného hostelu, který nabízí stylové pokoje pojmenované po významných osobách či událostech z Brna a okolí. Kavárna je poměrně maličká, posadí se sem maximálně 12 lidí, o to více se tu ale setkáte s vřelým přijetím, které překoná veškerá kapacitní omezení.

Číst článek

Na kávu na hřbitov?
V Berlíně bez problému

Kavárny se zajímavým konceptem nebo svým umístěním nejsou v dnešní době žádnou výjimkou, ba právě naopak jich vzniká celá řada. Od kavárny vybudované v prostorách historických veřejných toalet (Londýn) až po kavárnu s kočkami na stole, pod stolem i vedle něj (po celém světě). V květnu letošního roku otevřela své brány kavárna Café Strauss v Berlíně. Čím je zvláštní? Nachází se přímo v prostoru hřbitova Friedrichwerder­scher Friedhof, jehož historie se datuje až do roku 1844.

Číst článek

Vídeň,
město kavárenského povalečství

Předvánoční Vídeň je každý rok lákadlem pro statisíce turistů, a jelikož to do Rakouska máme my Češi opravdu kousek, jezdíme tam v hojném počtu. Od soboty si už můžete vychutnávat atmosféru vídeňských vánočních trhů, které si pro vás opět připravily nezapomenutelnou atmosféru, vynikající punč, cukrovinky, řemeslné výrobky a mnoho dalších jedlých i nejedlých tradičních výrobků.

Číst článek
« 1 2 3 4 »
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku