Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Ann Arbor, United States

Kávafest 2016
Také Zlínský kraj oslavuje kávu

Milovníci kávy nejen ze Zlínského kraje, v těchto dnech se kromě brněnského Týdne kávy odehrává také Kávafest.

Ochutnávky speciálních káv, kávových dezertů, zvýhodněná menu a někde i kulturní program. To vše čeká na hosty Kávafestu v zapojených kavárnách ze Zlínska, Kroměříže, Uherského Hradiště i Uherského Brodu. Kavárenskou týdenní oslavu pak završí 8. října Den kávy ve Zlíně na zámku.  „Čeká nás spousta zajímavých přednášek. Těšit se můžete například na povídání o italské kávě, o tradičním způsobu jejího pražení i servisu. Zajímavá bude určitě přednáška na téma jak vybrat domácí kávovar, jak z něj udělat dobrou kávu a neposledně, jak se o něj správně starat a udržovat ho,“ lákají k návštěvě pořadatelé akce. Ze svého profesního života prozradí mnohé zástupce České barmanské asociace z kávové sekce Adam Troubil. O své zkušenosti se podělí i pražiči z regionální pražírny.

 

Příchozí ochutnají espressa a cappuccina také u stánků lokálních pražíren. Některé jim připraví různými metodami také filtrovanou kávu. Zájemci si pochutnají na míchaných kávových drincích nebo si pořídí novou kávovou keramiku. Za vyzkoušení stojí dojít také na program spolku Calma z Luhačovic. Jeho náplní je ochutnávka dvanácti druhů náhražkových káv i přednášky o kávě. Atmosféru přitom zpestří obsluha v historických kostýmech i imitace historické kavárničky.

 

 

 

Celodenní vstupné: 50 Kč

Další informace: www.kavafest.cz, www.facebook.com/kavafest

 

 

Autor: Markéta Turková, Kávové listy 

 

 

Čtěte také:

Nejlepší barista Týdne kávy 2016: Vítězem jsem poprvé a naposled

Matt Chitharanjan: Indická káva je podle mě podceňovaná

Vítězem baristické soutěže se stal...
Komentáře ke článku Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku