Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Houston, United States

ExpoEspeciales:
V Kolumbii vyvrcholil veletrh kávy

Zatímco v České Republice v Brně právě skončil Týden kávy a ve Zlíně finišoval Kávafest, v Kolumbii se to nejdůležitější pro všechny kávoznalce a kávomilce uskutečnilo v sobotu. Na největším kávovém veletrhu latinské Ameriky ExpoEspeciales proběhly finálová kola soutěže baristů, soutěže v cuppingu i hledání nejlepší kolumbijské kávy pro rok 2016.

 

Expoespeciales_2014-2

 

Asi nejdůležitější festival a veletrh kávy v celé Latinské Americe. Od 5. do 8. října se uskutečnil v kolumbijském hlavním městě Bogotá veletrh kávy a kávového průmslu ExpoEspeciales a jako každý rok i letos se sešli pěstitelé kávy, baristé, ochutnávači kávy, vývozci, dodavatelé, majitelé kaváren, obchodníci a pražiči kávy, aby představili to nejlepší ze své práce a sdíleli své vědomosti.

 

Letos se veletrh ExpoEspeciales konal již po deváté a jeho organizátorem se stala Národní federace pěstitelů kávy (Federación Nacional de Cafeteros). Zaměřen byl na různorodost káv z této latinskoamerické a kvalitní kávou proslulé země. Káva, která se v Kolumbii pěstuje v celé řadě regionů, se totiž díky rozdílným klimatickým a geografickým podmínkám ve svém chuťovém profilu značně odlišuje. Na tyto rozdílné atributy mají také velký vliv pěstované odrůdy a procesy zpracování. ExpoEspeciales byl nejen letos prostorem pro objevení toho nejlepšího, co kolumbijská káva nabízí, navázání obchodních kontaktů nebo také místem pro zpříjemnění času.

 

14523122_1435009399860525_1316717958203893934_n

 

Akce nebyla určena jen pro znalce z oboru, i zájemci z široké veřejnosti si přišli na své. Pokud je nezajímal zemědělská technika, přístroje ke zpracování kávy, pražičky nebo kávovary, mohli návštěvníci přihlížet devátému ročníku národní baristické soutěže nebo šestému ročníku v ochutnávání kávy. Fandilo se, jelikož vítězové budou reprezentovat Kolumbii na mezinárodních soutěžích. (Rozhovor s vítězem loňského ročníku byl zveřejněn v tomto článku.)

 

14485069_1435009296527202_7544360435510506312_n

 

Svět kávy, zejména té výběrové, se vyvíjí velice rychle. Odborníci i široká veřejnost si mohli během ExpoEspeciales poslechnout řadu přednášek, týkajících se témat inovace a nových trendů v oboru, a zůstat tak v obraze o tom, co se děje na domácím i zahraničním trhu s kávou. Přednášky, které proběhly, byly vedeny odborníky a zabývaly se například trendy ve světové nabídce a poptávce kávy, tendence ke zlepšování kvality a prosazování výběrových káv, historie pěstování kávy v Kolumbii a mnoho dalšího. To, že se kávový svět v Kolumbii mění a prosazují se stále více menší farmy se svými kvalitně zpracovanými mikroloty, potvrzuje i téma přednášky včerejšího dne „Vývoz malého množství“ vedený samotnou NFC. Jak přesně tyto vývozy mohou fungovat a jestli FNC navrhuje tuto formu obchodu udržitelnou pro malé farmáře, to bychom se asi dozvěděli na přednášce. Třeba nám to vyjde příště, protože ExpoEspeciales se určitě bude opakovat i v roce 2017.

 

 

Text: Tereza Prejdová, zahraniční zpravodajství Kávových Listů.cz; http://prejdik.blogspot.cz/

Foto: Gonzalo Mancilla Díaz, http://www.cafedecolombia.com/, 
Komentáře ke článku
StewartImigo Odpovědět
wh0cd409238 <a href=http://zoloft.us.org/>zoloft</a> <a href=http://buybentyl.us.org/>bentyl for nausea</a> <a href=http://generictriamterene.us.com/>Triamterene 37.5mg</a>
Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku