Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Houston, United States

Coffee of Ostrava zažene podzimní splín

Třetí ročník největšího kávového festivalu v Ostravě se uskuteční už tuto sobotu 5. listopadu v Impact Hub Ostrava. Cílem festivalu je seznámení a rozšíření obzorů veřejnosti s kávovou kulturou u nás a ve světě.

 

Milovníci kávy se na festivalu mohou těšit na přednášky, workshopy, dva espresso bary, brew bar a cuppingy. Na workshopech se lidé naučí si připravit dobrou kávu v domácích podmínkách, na přednáškách se dozví zase něco nového ze světa kávy. Evropskými kavárnami provede posluchače European Coffee Trip, o kávě povypráví mimo jiné i barista Allan Jarrar.

 

„Jsem barista a kávový nadšenec, od zrnka přes pražení až k přípravě zákazníkovi. Mám to štěstí, že pátým rokem pracuji vedle těch nejlepších baristů a pražičů u nás. Chci se podělit o to, co tahle zkušenost obnáší,“ láká na svou přednášku Alan Jarrar. K ochutnání bude připravena káva z mnoha pražíren, například i z londýnské Workshop Coffee, která se festivalu zúčastní.

 

Vstupenka: 200 Kč

Kde zakoupit? CO KAFE espresso bar, Si, U Černého stromu, Čerstvý boby

Registrace na cuppingy a workshopy: coffeeofostrava@gmail.com 

 

Zlepšit si náladu, zbavit se podzimních splínů a vychutnat si šálek kávy mohou návštěvníci už od desáté hodiny dopoledne. „Festival si snaží zachovat heslo „od lidí pro lidi“, což znamená, že se nesnažíme udělat ze dne jednu velkou přednášku, ale pojmout celý koncept jako zábavu. Káva přeci nemá být nudná,“ shodl se organizační tým.

 

V průběhu dne se návštěvníci mohou podívat na dokumentární film The Coffee Man. Organizátoři akce do festivalu zahrnuli i „mléčný kolotoč“, soutěž v trochu jiných baristických dovednostech. Ti, kteří nabuzeni kávou nebudou dlouho spát, mohou festival příjemně zakončit na afterparty v Docku.

 

Festival Coffee of Ostrava mají na svědomí čtyři kavárny - CØKAFE, Si, U Černého stromu a Čerstvý boby. „Myšlenka festivalu vznikla před třemi lety jak jinak než u kávy. Jako baristé jsme chtěli společně oživit dění ve městě, a protože nás baví káva, zkusili jsme to skrze ni. Chtěli jsme vytvořit baristickou komunitu, vzdělávat se a šířit kávovou osvětu. Tak vznikla komunita Coffee of Ostrava,“ tvrdí pořadatelé akce.

 

program

 Festival Coffee of Ostrava přináší bohatý program

 

 

Autor: Lenka Látalová, Kávové listy.cz
Foto: facebook Coffee of Ostrava

 

Čtěte také:

Expoespeciales: V Kolumbii vyvrcholil veletrh kávy

Jediná kniha o kávě, kterou potřebujete číst

Mezinárodní den kávy skončil vítězstvím
Komentáře ke článku Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku