Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Houston, United States

Brněnský Zelňák provoní Trh kávy

Svého pekaře znáte. Svého řezníka znáte. Znáte i svého pražiče? Víte, kdo vozí kávová zrna z dálav až k vašemu kavárníkovi? Toužíte po čerstvé kávě? Více než dvacet pražičů a dovozců kávy se v pátek 3. a v sobotu 4. října sejde na jednom místě - v budově nově vznikající městské tržnice na Zelném trhu 14. Ta od přízemí až po poslední patro na dva dny doslova ožije kávou.

Svoji první ranní kávu si tam dáte od 11 hodin a pokračovat můžete až do podvečerní 18. hodiny. Pražírny a dovozci kávy zde budou připravovat nejen espresso a cappuccino, ale předvedou vám také různé způsoby přípravy filtrované kávy. Zjistíte, že připravit si doma kvalitní kávu není zas tak složité. Domů si můžete zakoupit kávová zrna, mlýnky, domácí přístroje pro přípravu espressa, moka konvičky, džezvy, drippy, aeropressy a další pomůcky na přípravu kávy. A když už budete cítit, že si od pití kávy potřebujete chvilku odpočinout, můžete navštívit přednášky konané v rámci Trhů kávy a poslechnout si, co si myslí o pražení přímo pražiči kávy, kam všude za kávou cestují majitelé pražíren, nebo jak si založit a provozovat vlastní kavárnu.

 

Chutěmi kávy vás provedou známé i méně známé pražírny jakou jsou Coffee Source, Gill´s Coffee, Doubleshot, Original Coffee, Fraggaria Coffee, nebo Laura Coffee. Mimo tyto pražírny výběrové kávy potvrdili svou účast také pražírna Oxalis, Bwindi Orphans, Bird Coffee, Na zemi, Penerini Coffee, Káva Malena, Barzzuz, Dos Mundos i dvě společnosti zabývající se dovozem vietnamské kávy Thrung Nguyen a Vietnam Goods. Dále oblíbeného dovozce kávy určené pro přípravu v džezvě, společnost Kefíja a nebudou chybět ani dovozci káv Filicori, Mocador, Pascucci, Cafento, Veronia, Green Plantation, Coffee Club a káva ze San Fernando  Coffee & Farm, dovezená kolumbijským hostem Gonzalem Enrique Mancilla Díazem.

 

Říkáte si, jak to všechno zvládnu? Třeba tak, že si na informačním stánku Týdne kávy na Zelném trhu pořídíte Degustační pas v hodnotě 200 Kč. Tam budete mít všechny zúčastněné pražírny a dovozce káv pěkně pohromadě. Ke každému si pak můžete poznačit, jakou kávu jste u něj měli, jak vám chutnala a třeba si ji i obodovat. Navíc díky Degustačnímu pasu získáte u každého stánku jednu kávu zdarma. A to je moc příjemné.

 

                  Foto: Alena Sekeráková       Foto: Alena Sekeráková

                     Foto: Alena Sekeráková                            Foto: Alena Sekeráková

 

A kdo nebude mít kávy dost, může navštívit cupping kávy pořádaný přímo pražírnami. Cupping v hodnotě 100 Kč máte příležitost zažít v režii pražíren Coffee Source, Gill´s Coffee + Rebelbean, Laura Coffee a Fragaria Coffee, Dos Mundos, Doubleshot a Original Coffee. Komu z tolika kávy vyprahne či vyhládne, nemusí se bát, na místě vždy najde také něco dobrého na zub. Každý z cuppingů bude přirozeně omezen na 20 zúčastněných osob, proto neváhejte a využijte možnost rezervace zde.

 

Rádi byste Trh kávy navštívili, ale nevíte co s ratolestmi? Vezměte je na trh s sebou! Technické muzeum v Brně si pro vás v rámci sobotního Trhu kávy připravilo kávový program pro rodiny s dětmi. Čekají vás zde zábavné a hravé úkoly, které s kávou nějakým způsobem souvisí. Víte, jaká je cesta kávového zrnka z plantáže do vašeho hrnečku? Jak se jednotlivé kávové speciality správně jmenují? Kávu si jistě doma naléváte do hrnečku běžně, ale zkusili jste to už někdy se zavázanýma očima? Jaká může káva být? Budeme hledat co nejvíce slov, které s kávou souvisí. A pro výtvarně nadané je připravena speciální aktivita – návrh designu obalu cukříku k vaší kávičce. Na závěr si pak můžete svoji šikovnost procvičit při skládání puzzle, a jak jinak než s tematikou kávy. Zapojte se také do velké soutěže a zkuste odhadnout, kolik kávových zrnek se vešlo do vystaveného šálku. Na nejlépe tipujícího čeká odměna!

 

Program zúčastněných kaváren i speciální program Týdne kávy, včetně harmonogramu jednotlivých cuppingů, najdete přehledně vypsaný na webových stránkách Týdne kávy.

 

Autoři: Adéla Demlová a Tomáš Konečný, Kávové listy

 

VYHRAJTE 2 DEGUSTAČNÍ PASY 

Chystáte se navštívit Trhy kávy v Brně? Vyhrajte od Kávových listů Degustační pas zdarma.

Napište nám na redakce@kavovelisty.cz 3 pražírny nebo dodavatele kávy, kteří se účastní Trhů kávy a zároveň patří mezi vaše nejoblíbenější.

Slosování proběhne ve čtvrtek 2.10.2014 v 15 hodin ze všech do té doby přijatých e-mailů. Výherci budou zveřejněni v Kávových listech a informováni e-mailem. Degustační pasy budou k vyzvednutí na infostánku Týdne kávy přímo na místě konání Trhů kávy.
Komentáře ke článku Přidej vlastní komentář k článku

Přečtěte
si také

Aktuální
zprávy

Den kávy ve Zlíně už tento víkend!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Zobrazit článek
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku