Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Ann Arbor, United States

Přinášíme vám

Aktuality

Jak je to s kávou na Olympiádě v Riu?

Coca-Cola, jeden ze sponzorů olympiády v Riu, je obviňována z nedostatku kávy v olympijské vesnici...

Číst článek

Za Gonzalem na farmě v Kolumbii

Video pozdrav od Gonzala, zahraničního hosta Týdne kávy 2014, a krátké představení jeho farmy v Kolumbii. Prozradil mi také něco o kávových rostlinách a letošní sklizni.

Číst článek

Starbucks otevře kavárny pro náročné zákazníky

Společnost Starbucks plánuje vytvořit novou síť svých kavárenských poboček pro náročnější zákazníky. Zákazníci si z menu budou vybírat prémiovou kávu od malých pěstitelů připravenou na pět různých způsobů. Otevření nových prodejen s názvem Reserve – only se připravuje na příští rok.

Číst článek

Za indickou výběrovou arabikou - Kavárna a pražírna Blue Tokai, Dillí

V Indii se káva skoro vůbec nepije, pije se chai (nápoj připravený z černého čaje, koření a mléka) a to i přesto, že Indie je zemí, kde se káva pěstuje. V celém hlavním městě, Novém Dillí, najdete jen jednu jedinou pražírnu výběrové kávy, která pracuje výhradně s indickou arabikou. A kvalita? Vynikající.

Číst článek

Letní seriál 3
12h Cold Brew z Kafecu

Už potřetí se s námi jedna z brněnských kaváren podělila o jednoduchý recept na osvěžující letní drink. Kávovo-pomerančovou dobrotu pro nás připravili v Kafecu. Zastavte se ochutnat 12h Cold Brew, nebo vyzkoušejte nápoj doma.

Číst článek

Kávové listy v Bogotě

Nedávno se mi dostal do rukou dvoulist novin, které ve španělštině nesou název „Hojas de Café“, což by se do češtiny dalo přeložit jako Kávové listy. O co se jedná a jakou spojitost mají s vaším oblíbeným internetovým magazínem?

Číst článek

Kavárna a pražírna Varietale v Bogotě

Kavárna a pražírna z kolumbijského hlavního města Bogota, která nabízí rychlý servis díky „barovému“ systému – objednáte a hned zaplatíte u kasy, dostanete číslo s objednávkou, kterou vám pak servírka přinese. Rychlé a účinné. Jen snad trochu neosobní.

Číst článek

Letní seriál 2
Shakerato z Local Barber Shop

Minulý týden jsme na Kávových listech zahájili letní seriál osvěžujících kávových nápojů. V jeho druhém díle vám představujeme Shakerato od Rebelbean. Jak už název napovídá, k jeho přípravě potřebujete shaker. A taky dobré espresso.

Číst článek

Amazon začal prodávat svou vlastní značku kávy – Happy Belly (Veselé bříško*)

Amazon, jeden z největších a nejznámějších internetových obchodů ,už má vlastní značku kávy. Směsi certifikované bio nebo fairtrade kvality si mohou zákazníci koupit namleté nebo v celých zrnech.

Číst článek

TÝDEN KÁVY 2016
Přihlaste svoji kavárnu nebo pražírnu!

Kavárníci, pražiči, a všichni milovníci kávy, zbystřete! Prvního října je Mezinárodní den kávy, který je už tradičně spojen s festivalem Týden kávy Brno. Součástí tohoto kávového veselí může být i vaše kavárna nebo pražírna. Přečtěte si o změnách a registrujte se už dnes!

Číst článek
« 1 4 5 6 7 8 9 10 11 21 30 40 »
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku