Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Ann Arbor, United States

Přinášíme vám

Aktuality

Vítězem baristické soutěže Týdne kávy se stal...

Jedenáct statečných, ale jen jeden vítěz. Soutěž baristů Týdne kávy zdárně dospěla ke svému konci.

Číst článek

Barista Týdne kávy

Už za půl hodiny se dozvíme jméno baristy Týdne kávy.

Číst článek

Soutěž baristů je v plném proudu

Soutěž baristů je v plném proudu. Účastníci z brněnských kaváren servírují porotě čtyři cappuccina, čtyři espressa a svůj vlastní drink na bázi filtrované kávy. Některým dělá problém zejména čas, přesto bojují o titul baristy Týdne kávy.

Číst článek

VYBÍRÁME Z PROGRAMU KAVÁREN
neděle 2. 10. 2016

Dnes odstartovala týdenní oslava kávy v Brně. Hlavní program si příchozí užili v Hotelu Continental Brno, kde budou Trhy kávy, přednášky a cuppingy pokračovat i zítra. Týden kávy si však užijete i v kavárnách. Navíc pokud se vám v neděli nechce vařit, máme pro vás skvělé tipy. Ze zítřejšího programu jsme totiž vybírali především pro mlsné jazýčky.

Číst článek

Trhy kávy se otevřely návštěvníkům

Mezinárodní den kávy. V Brně jej už tradičně slaví na Trzích kávy, který se koná v souvislosti s festivalem Týden kávy. Dveře hotelu Continental Brno do světa kávomilců se otevřely v sobotu 1. října v 11 hodin . Den předtím se setkali kávoví odborníci.

Číst článek

Týden kávy začíná vonět
Pražíme s Mattem

Zahraniční host Týdne kávy Matt Chitharanjan z Indie už přijel do Brna a dnes napražil osm vzorků indických arabik na ochutnávky, které bude mít na Trzích kávy již tento víkend.

Číst článek

VYBÍRÁME Z PROGRAMU KAVÁREN
sobota 1. 10. 2016

Mezinárodní den kávy oslavíme už tuto sobotu a s ním také začátek šestého ročníku festivalu Týden kávy. Přes to, že je víkend 1. - 2. října věnován především Trhům kávy a speciálnímu programu v Hotelu Continental Brno, nachystaly si některé brněnské kavárny program i pro tyto dny. Jelikož je nutné rezervovat si na vybrané akce místa dopředu, přinášíme vám tipy už nyní.

Číst článek

Jediná kniha o kávě
kterou potřebujete číst

Káva. Tmavý, vonící mok, bez kterého si většina z nás neumí představit ani jeden den. Někteří se bez něj neprobudí, jiní nepřečtou noviny, pro další bez kávy není oběd obědem, setkání s přáteli nemá tu správnou „šťávu“ a, ruku na srdce, kolik z nás trávilo v kavárně své první rande? Kávu v šálku pijeme v různých modifikacích, za různých teplot, v různých etapách dne, ale víme vlastně, co všechny naše oblíbené kávové nápoje spojuje? Ne? Kávovník!

Číst článek

Matt Chitharanjan: Indická káva je podle mě podceňovaná

Festival Týden kávy přivádí každý rok zahraničního hosta ze zemí, kde se pěstuje káva. Po návštěvě z Kolumbie a Brazílie máme tentokrát jedinečnou možnost poznat blíže svět indické kávy prostřednictím Matta Chitharanjana, pražiče výběrové kávy z Indie, který se rozhodl, že si založí vlastní pražírnu a zvedne popularitu indické výběrové kávy. Kávové Listy vám s ním nabízí exkluzivní rozhovor.

Číst článek

Barista cup Ostrava 2016:
Obhájení titulů

V ostravském Trojhalí se v sobotu 24. září sesetkali baristé z místních kaváren. Před přísnou porotou soutěžili v přípravě espressa a cappuccina.

Číst článek
« 1 2 3 4 5 6 7 8 11 21 30 40 »
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku