Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Houston, United States

Přinášíme vám

Aktuality

Služby Park Lane Cafe:
Kvalitně, dostupně a srdcem

Přinášíme Vám rozhovor se spoluzakladatelem vyhlášené brněnské kavárny Park Lane Cafe Josefem Luskačem.

Číst článek

Ze zahraničí:
Káva z celého světa II

Káva je pěstována v tropickém pásmu ve více než padesáti zemích světa. Včera jsem se vydali na cestu po zemích Afriky a Asie. Dnes se můžete těšit na cestování po Severní, Střední a Jižní Americe.

Číst článek

Ze zahraničí:
Káva z celého světa I

Rádi cestujete? Pak se pohodlně usaďte a nechte se unést na cestu kolem světa. Vezmeme Vás do zemí, které jsou známými kávovými vývozci, i do takových, kde byste pěstování kávy možná ani nečekali. Káva je pěstována ve více než padesáti zemích světa a my Vám některé z nich představíme. Dnes se připravte na dobrodružnou cestu po zemích Afriky a Asie.

Číst článek

TIP NA VÝLET:
ZA KÁVOU NA JIŽNÍ MORAVU

Muzeum v Ivančicích ve spolupráci s Muzeem v Bruntále připravuje výstavu Káva aneb Velké kouzlo malého zrnka.

Číst článek

Domácí příprava kávy 2:
Co budete potřebovat, než začnete?

Připravit kávu doma může být snadné a zábavné. Pro domácí přípravu můžete zvolit dripper, chemex, mocca konvičku, džezvu, french press, aeropress nebo vacuum pot. Říká se jim alternativní metody přípravy kávy. Alternativní proto, že jsou jinou volbou k nejrozšířenějšímu italskému espressu. V tomto seriálu článků vám postupně jednotlivé metody přiblížíme.

Číst článek

Ledová káva bez ledu?
Jde to. Lucie ví, jak na to.

Je polovina července, léto v plném proudu a s ním stoupá i chuť na ledovou kávu. Zvláště v letním horkém odpoledni je krásně osvěžující vychutnat si tento božský kávový nápoj. Chcete vědět, jak si ledovou kávu připravit, aby si zachovala svou specifickou chuť a aroma? Máte rádi italské espresso nebo filtrovanou kávu z French pressu? Pak mám tipy právě pro Vás.

Číst článek

SMACKDOWN PO BRNĚNSKU:
V RINGU SE UTKALY LEDOVÉ KÁVY

BRNO **V pořadí již čtvrtou edici soutěže Ultimate Coffee Smackdown pořádala 10. července brněnská kavárna Cafe Mitte, tentokrát na téma ledová káva. Tato malá kavárna hostila ve středeční podvečer desítky lidí, kteří spolu s vtipem soutěžících i porotců vytvořili skvělou přátelskou atmosféru.

Číst článek

JAN KOMÁREK
JE TŘETÍ NEJLEPŠÍ DEGUSTÁTOR NA SVĚTĚ!

ZE SVĚTA Ve dnech 26. – 28. června se konala ve francouzském Nice letošní největší evropská kávová událost – World of Coffee.

Číst článek

DNES JSME SLAVNOSTNĚ
SPUSTILI KÁVOVÉ LISTY

Dnes jsme úspěšně spustili nový informační web o kávě, pražírnách, kavárnách a o kávové kultuře celkově.

Číst článek

Jan Špalek o Gill's Coffee:
"Cítím se tu jako ryba ve vodě!"

Jan Špalek působí jako profesionální barista – lektor a pražič v brněnské pražírně prémiové arabiky Gill's Coffee. Je to odborník na svém místě a o kávě toho ví opravdu mnoho. O své práci dokáže povídat s nadšením a skromností zároveň…

Číst článek
« 1 11 21 30 36 37 38 39 40 »
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku