Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Fairfield, United States

Přinášíme vám

Aktuality

JEDNO TLAČÍTKO STAČÍ,
TVRDÍ TVŮRCI RATIO COFFEE BREWER

V Portlandu v americkém státě Oregon vznikl zcela nový přístroj Ratio Coffee Brewer. V čem je jiný? Zjednodušeně řečeno se jedná o designový automat na filtrovanou kávu. Stačí stisk jednoho jediného tlačítka.

Číst článek

V PRAZE PROBĚHLA O VÍKENDU
3. VELKÁ CENA DOMU KÁVY

V sobotu 30. listopadu 2013 proběhla v pražském Domě kávy soutěž v ochutnávání kávy. Cup tastingu se zúčastnila téměř padesátka soutěžících z celé republiky. Soutěž pořádal Dům kávy spolu s Kávovou komorou České republiky.

Číst článek

Jednoduchá krása
kavárny Monolok

Na pražských Vinohradech se v prosinci 2012 otevřely dveře nové kavárny. Nese jméno Monolok a kávě opravdu rozumí. Při vstupu z ulice do hlavní místnosti člověka určitě napadne, že v jednoduchosti je krása. Prosvětlený interiér v jemných barvách oživují jednoduché dřevěné stoly a židle, v neposlední řadě také nádherný kávovar značky La Marzocco umístěný na baru.

Číst článek

ZÁVĚREČNÝ VEČÍREK A HOLBA MO BARISTAS.
JIŽ DNES!

Akce Movember dnes končí, ale nic není ztraceno! Večer se koná závěrečný večírek ve znamení kávy, tance a poslední holby. Využijte poslední možnost podpořit kluky a holky z Mo Baristas.

Číst článek

LISTOPADOVÉ NOVINKY
ZE SVĚTA KÁVY

V dnešním článku se zaměříme na krátké zprávy ze světa kávy.

Číst článek

Na kávu na hřbitov?
V Berlíně bez problému

Kavárny se zajímavým konceptem nebo svým umístěním nejsou v dnešní době žádnou výjimkou, ba právě naopak jich vzniká celá řada. Od kavárny vybudované v prostorách historických veřejných toalet (Londýn) až po kavárnu s kočkami na stole, pod stolem i vedle něj (po celém světě). V květnu letošního roku otevřela své brány kavárna Café Strauss v Berlíně. Čím je zvláštní? Nachází se přímo v prostoru hřbitova Friedrichwerder­scher Friedhof, jehož historie se datuje až do roku 1844.

Číst článek

Mo Baristas,
skvělou kávou proti rakovině u mužů

Listopadová oknírovaná kampaň Movember získává celosvětově finanční prostředky pro program na podporu mužského zdraví. Cílem je šířit povědomí o problematice rakoviny prostaty nebo varlat, zdůraznit důležitost prevence a přispět na výzkum v této oblasti.

Číst článek

Velká cena
Domu kávy 2013

V pražském Domě kávy na Letné proběhne ve spolupráci s Kávovou komorou České republiky veřejná otevřená soutěž v Cup Tastingu (degustaci kávy). Soutěž bude probíhat klasickým způsobem, kdy se soutěžící bude snažit rozpoznat jednu odlišnou kávu v trojici šálků. Vítězí ten, který určí nejvyšší počet odlišných šálků. V případě stejného počtu u více soutěžících rozhodne o vítězi kratší čas. Ze základního kola do finále postoupí pět nejlepších.

Číst článek

Industra Coffee:
Londýn míří do Brna

TASTE OF INDUSTRA je název akce, která proběhne na jihu Brna již tento pátek 22. listopadu 2013. Ochutnávka nově vznikajícího centra Industra přinese přednášky, workshopy o umění, zdraví, businessu a samozřejmě o kávě! Proč byste se v pátek neměli na Mastné 9 v Brně rozhodně chybět?

Číst článek

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ZEMĚ NA KÁVOVÝCH SOUTĚŽÍCH

Soutěže s kávou v hlavní roli jsou pro milovníky kávy srovnatelné s olympiádou. Stres, napětí, fandění, zvědavost a v nejlepším případě nadšení, pokud vyhraje ten, komu jsme to přáli. Úspěch na národní úrovni s sebou přináší kromě titulu a skvělého pocitu také vstupenku na světovou soutěž. Obecně zvané World Coffee Events organizuje Speciality Coffee Association of Europe (SCAE) a Specialty Coffee Association of America (SCAA).

Číst článek
« 1 11 21 27 28 29 30 31 32 33 40 »
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku