Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Fairfield, United States

Přinášíme vám

Aktuality

Direct trade a názory odborníků

Direct trade neboli přímý nákup znamená, že si pražič kupuje zelenou kávu přímo u farmáře. Nebo je to jinak? Zeptala jsem se profesionálů z Brazílie, Kolumbie, Indie i Kostariky, co si o direct tradu a jeho dopadech myslí.

Číst článek

Instantní káva:
odhalíme její tajemství

Instantní káva je mnohými zatracována, přesto se jí na světě konzumuje stále více. Jak a kdy se začala vyrábět a proč má stále více příznivců? Je to opravdová káva nebo jen její chemická náhražka? Jak se liší od kávy připravené z kávových zrn? Podíváme se jí trochu na kloub.

Číst článek

Prague Coffee Festival
Srdce Evropy provoní káva

Už pátý ročník největšího svátku kávy v Česku i střední Evropě se uskuteční už tento víkend v pražském Kafkově domě. Prague Coffee Festival 2016 pořádá spolek Coffee Embassy s cílem rozvíjet a propagovat kávovou kulturu.

Číst článek

Matt Chitharanjan hodnotí Týden kávy 2016

Týden kávy 2016 skončil a Matt Chitharanjan, letošní zahraniční host z Indie, už je zpátky u pražičky ve své pražírně Blue Tokai v Novém Dillí. Jak hodnotí těch pár dnů strávených v České republice? "...bylo velice inspirující vidět růst a spolupráci kávové komunity v České republice."

Číst článek

Poznáváme kávový svět v Brně

Program v kavárnách na Týdnu kávy zahrnoval nejen cuppingy a informace o přípravě káv, ale také možnost poznat kavárny z jiného úhlu pohledu. Naše redakce se zúčastnila přednášky o architektuře brněnských kaváren a nahlédla do pražírny Penerini.

Číst článek

Jozef Augustín:
Na pilu by se mělo přitlačit u výzkumu kávy

Knih o kávě je mnoho, kávová bible je jen jedna. U kávy o kávě a kávovinách Jozefa Augustína vydalo na konci září nakladatelství Jota. Sám autor knihu pokřtil, společně s brněnskou herečkou pani Evou Novotnou a panem prezidentem CBA Alešem Svojanovským, na oficiálním zahájení festivalu Týden kávy.

Číst článek

Komár Kafé:
Zmeškaná šalina vás tady mrzet nemusí

Na první pohled nenápadné okýnko u zastávky Čertova rokle skrývá poctivou mini kavárničku Komár, která se letos zapojila do programu Týdne kávy. Zákazníci měli možnost navštívit okýnko zevnitř a připravit si vlastní espresso či filtrovanou kávu.

Číst článek

Poprvé na cuppingu:
Za srkání se nesmíte stydět

První myšlenkou, která mi proletěla hlavou při pohledu na úhledně srovnané mističky, sklenice s vodou a spoustu lžiček, bylo něco jako: „Co tady dělá kávový neznalec, jako jsem já? Rozeznám rozpustnou od turka, tím to končí“.

Číst článek

ExpoEspeciales:
V Kolumbii vyvrcholil veletrh kávy

Zatímco v České Republice v Brně právě skončil Týden kávy a ve Zlíně finišoval Kávafest, v Kolumbii se to nejdůležitější pro všechny kávoznalce a kávomilce uskutečnilo v sobotu. Na největším kávovém veletrhu latinské Ameriky ExpoEspeciales proběhly finálová kola soutěže baristů, soutěže v cuppingu i hledání nejlepší kolumbijské kávy pro rok 2016.

Číst článek

Připravte si vlastní vafli v Kafecu

Pokud byste rádi ke kávě i něco zakousli, stavte se do Kafecu. V rámci Týdne kávy měli zdejší návštěvníci možnost odzkoušet si výrobu vafle podle vlastního výběru. Tuto sladkou laskominu i nadále naleznete ve stálé nabídce. Jak ale vypadal den vlastních příprav?

Číst článek
« 1 2 3 4 5 6 11 21 30 40 »
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku