Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Ashburn, United States

Přinášíme vám

Aktuality

Instantní káva:
odhalíme její tajemství

Instantní káva je mnohými zatracována, přesto se jí na světě konzumuje stále více. Jak a kdy se začala vyrábět a proč má stále více příznivců? Je to opravdová káva nebo jen její chemická náhražka? Jak se liší od kávy připravené z kávových zrn? Podíváme se jí trochu na kloub.

Číst článek

Prague Coffee Festival
Srdce Evropy provoní káva

Už pátý ročník největšího svátku kávy v Česku i střední Evropě se uskuteční už tento víkend v pražském Kafkově domě. Prague Coffee Festival 2016 pořádá spolek Coffee Embassy s cílem rozvíjet a propagovat kávovou kulturu.

Číst článek

Matt Chitharanjan hodnotí Týden kávy 2016

Týden kávy 2016 skončil a Matt Chitharanjan, letošní zahraniční host z Indie, už je zpátky u pražičky ve své pražírně Blue Tokai v Novém Dillí. Jak hodnotí těch pár dnů strávených v České republice? "...bylo velice inspirující vidět růst a spolupráci kávové komunity v České republice."

Číst článek

Poznáváme kávový svět v Brně

Program v kavárnách na Týdnu kávy zahrnoval nejen cuppingy a informace o přípravě káv, ale také možnost poznat kavárny z jiného úhlu pohledu. Naše redakce se zúčastnila přednášky o architektuře brněnských kaváren a nahlédla do pražírny Penerini.

Číst článek

Jozef Augustín:
Na pilu by se mělo přitlačit u výzkumu kávy

Knih o kávě je mnoho, kávová bible je jen jedna. U kávy o kávě a kávovinách Jozefa Augustína vydalo na konci září nakladatelství Jota. Sám autor knihu pokřtil, společně s brněnskou herečkou pani Evou Novotnou a panem prezidentem CBA Alešem Svojanovským, na oficiálním zahájení festivalu Týden kávy.

Číst článek

Komár Kafé:
Zmeškaná šalina vás tady mrzet nemusí

Na první pohled nenápadné okýnko u zastávky Čertova rokle skrývá poctivou mini kavárničku Komár, která se letos zapojila do programu Týdne kávy. Zákazníci měli možnost navštívit okýnko zevnitř a připravit si vlastní espresso či filtrovanou kávu.

Číst článek

Poprvé na cuppingu:
Za srkání se nesmíte stydět

První myšlenkou, která mi proletěla hlavou při pohledu na úhledně srovnané mističky, sklenice s vodou a spoustu lžiček, bylo něco jako: „Co tady dělá kávový neznalec, jako jsem já? Rozeznám rozpustnou od turka, tím to končí“.

Číst článek

ExpoEspeciales:
V Kolumbii vyvrcholil veletrh kávy

Zatímco v České Republice v Brně právě skončil Týden kávy a ve Zlíně finišoval Kávafest, v Kolumbii se to nejdůležitější pro všechny kávoznalce a kávomilce uskutečnilo v sobotu. Na největším kávovém veletrhu latinské Ameriky ExpoEspeciales proběhly finálová kola soutěže baristů, soutěže v cuppingu i hledání nejlepší kolumbijské kávy pro rok 2016.

Číst článek

Připravte si vlastní vafli v Kafecu

Pokud byste rádi ke kávě i něco zakousli, stavte se do Kafecu. V rámci Týdne kávy měli zdejší návštěvníci možnost odzkoušet si výrobu vafle podle vlastního výběru. Tuto sladkou laskominu i nadále naleznete ve stálé nabídce. Jak ale vypadal den vlastních příprav?

Číst článek

VYBÍRÁME Z PROGRAMU KAVÁREN
pátek 7. 10. 2016

Poslední den oblíbeného festivalu Týden kávy se nekompromisně blíží. Máte poslední možnost zúčastnit se speciálních programů vašich oblíbených kaváren. Máme pro vás pár tipů.

Číst článek
« 1 2 3 4 5 6 11 20 30 39 »
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku