Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Ashburn, United States

Přinášíme vám

Aktuality

Oxalis už dávno
není jenom čaj

Lidé z pražírny Oxalis se zabývají výběrovou kávou již více než čtyři roky. Co je k výběrové kávě přivedlo? Kdy pochopili její smysl? A co chystají v nejbližší době? Během exkurze v jejich pražírně nás čekalo jedno překvapení za druhým.

Číst článek

O kávě ke kávě
sbírka básní přesně k jedné kávě

Útlý notýsek O kávě ke kávě přináší 20 krátkých básní s tematikou kávy či kaváren, jejichž účelem je zpříjemnit a znásobit příjemný prožitek u pití přesně jednoho šálku kávy.

Číst článek

Moje cesta ke kávě

„Nepij to kafe, utrhne ti srdíčko“, napomínala mě maminka, když jsem se jako malá chtěla cítit dospěle a usrkávala potají jejího „turka“. Upřímně mi ta hořká hnědá tekutina s tuhými zrníčky stejně moc nechutnala a raději jsem popíjela prababiččinu kávu bez kofeinu, kterou připravovala do roztomile malého hrnečku a hojně ji dochucovala cukrem. Dětství.

Číst článek

Lahodné kávové nápoje,
které vás zahřejí na těle i na duši

Za oknem to vypadá, že léto pomalu končí. Věřím, že to tak není, a krásné letní dny si ještě užijeme a s nimi i frappé a nejrůznější ledové kávy. Avšak v chladný a deštivý den jako ten dnešní není nad to dopřát si některý z výborných teplých kávových nápojů. A o několik oblíbených receptů, které vám jistě vykouzlí úsměv na tváři, se s vámi dnes podělím.

Číst článek

Coffee of Ostrava
jak se dělá káva na severu

Už tuto sobotu 11. 10. 2014 můžete navštívit kávový festival v Ostravě. Coffee of Ostrava startuje ve 13:30 hodin ve Staré Aréně a protáhne se dlouho do noci.

Číst článek

Soutěž baristů Týdne kávy
Výsledky

Zkušenosti a cenné rady. Ty byly smyslem a současně hlavní výhrou speciální Soutěže baristů Týdne kávy 2014. Soutěžní atmosféra byla hustá tak, že by se dala krájet. Ale nejdůležitější bylo sebrat odvahu, předvést své umění a poučit se z chyb. Zúčastní se úspěšní baristé z Týdne kávy také Baristy roku, který se koná už na konci ledna? Nechme se překvapit.

Číst článek

Vybíráme z programu kaváren
Úterý 7. 10. 2014

Uteklo to jako voda a před námi je poslední festivalový den čtvrtého ročníku Týdne kávy 2014. Celý týden byl od rána do pozdních večerních hodin nabitý kávovými přednáškami, tématickými workshopy a lahodnými kávovými dezerty.

Číst článek

Soutěž baristů
kaváren zapojených do Týdne kávy 2014

Vnímáte člověka za barem jako kouzelníka s kávovou pěnou? Máte oblíbenou kavárnu, kde vám zvlášť chutná, ale pořád jste nemohli přijít na to proč? Zvědavě nahlížíte baristům pod ruce, když připravují váš šálek? Pak si nenechejte v pondělí 6. října 2014 ujít speciální Soutěž baristů Týdne kávy! Poznejte kávový svět z druhé strany šálku!

Číst článek

Vybíráme z programu kaváren
Neděle 5. 10. 2014

Letošního ročníku Týdne kávy se zúčastnila více než stovka kaváren. A právě díky těmto kavárnám se můžete dozvědět spoustu zajímavých kávových informací, naučit se řadu dovedností na připravovaných workshopech a ochutnat kávové speciality, které nejsou běžně k dostání. My jim tímto děkujeme a vybíráme pro vás opět to nejlepší!

Číst článek

Vybíráme z programu kaváren
Sobota 4. 10. 2014

Čtvrtý festivalový den připadá na sobotu. Tento den je doslova nabitý programem od rána do večera. Je víkend, tak všichni na Zelňák užívat si sluníčka a dobré kávy!

Číst článek
« 1 11 17 18 19 20 21 22 23 30 39 »
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku