Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Houston, United States

Přinášíme vám

Aktuality

Prague Coffee Festival 2014
chystáte se jej navštívit?

Ve dnech 15. a 16. listopadu 2014 se v Praze bude konat další ročník Prague Coffee festivalu. Co si pro návštěvníky festivalu jeho pořadatelé připravili nového? Co vylepšili? A jaký program letos nabídnou?

Číst článek

Oxalis už dávno
není jenom čaj

Lidé z pražírny Oxalis se zabývají výběrovou kávou již více než čtyři roky. Co je k výběrové kávě přivedlo? Kdy pochopili její smysl? A co chystají v nejbližší době? Během exkurze v jejich pražírně nás čekalo jedno překvapení za druhým.

Číst článek

O kávě ke kávě
sbírka básní přesně k jedné kávě

Útlý notýsek O kávě ke kávě přináší 20 krátkých básní s tematikou kávy či kaváren, jejichž účelem je zpříjemnit a znásobit příjemný prožitek u pití přesně jednoho šálku kávy.

Číst článek

Moje cesta ke kávě

„Nepij to kafe, utrhne ti srdíčko“, napomínala mě maminka, když jsem se jako malá chtěla cítit dospěle a usrkávala potají jejího „turka“. Upřímně mi ta hořká hnědá tekutina s tuhými zrníčky stejně moc nechutnala a raději jsem popíjela prababiččinu kávu bez kofeinu, kterou připravovala do roztomile malého hrnečku a hojně ji dochucovala cukrem. Dětství.

Číst článek

Lahodné kávové nápoje,
které vás zahřejí na těle i na duši

Za oknem to vypadá, že léto pomalu končí. Věřím, že to tak není, a krásné letní dny si ještě užijeme a s nimi i frappé a nejrůznější ledové kávy. Avšak v chladný a deštivý den jako ten dnešní není nad to dopřát si některý z výborných teplých kávových nápojů. A o několik oblíbených receptů, které vám jistě vykouzlí úsměv na tváři, se s vámi dnes podělím.

Číst článek

Coffee of Ostrava
jak se dělá káva na severu

Už tuto sobotu 11. 10. 2014 můžete navštívit kávový festival v Ostravě. Coffee of Ostrava startuje ve 13:30 hodin ve Staré Aréně a protáhne se dlouho do noci.

Číst článek

Soutěž baristů Týdne kávy
Výsledky

Zkušenosti a cenné rady. Ty byly smyslem a současně hlavní výhrou speciální Soutěže baristů Týdne kávy 2014. Soutěžní atmosféra byla hustá tak, že by se dala krájet. Ale nejdůležitější bylo sebrat odvahu, předvést své umění a poučit se z chyb. Zúčastní se úspěšní baristé z Týdne kávy také Baristy roku, který se koná už na konci ledna? Nechme se překvapit.

Číst článek

Vybíráme z programu kaváren
Úterý 7. 10. 2014

Uteklo to jako voda a před námi je poslední festivalový den čtvrtého ročníku Týdne kávy 2014. Celý týden byl od rána do pozdních večerních hodin nabitý kávovými přednáškami, tématickými workshopy a lahodnými kávovými dezerty.

Číst článek

Soutěž baristů
kaváren zapojených do Týdne kávy 2014

Vnímáte člověka za barem jako kouzelníka s kávovou pěnou? Máte oblíbenou kavárnu, kde vám zvlášť chutná, ale pořád jste nemohli přijít na to proč? Zvědavě nahlížíte baristům pod ruce, když připravují váš šálek? Pak si nenechejte v pondělí 6. října 2014 ujít speciální Soutěž baristů Týdne kávy! Poznejte kávový svět z druhé strany šálku!

Číst článek

Vybíráme z programu kaváren
Neděle 5. 10. 2014

Letošního ročníku Týdne kávy se zúčastnila více než stovka kaváren. A právě díky těmto kavárnám se můžete dozvědět spoustu zajímavých kávových informací, naučit se řadu dovedností na připravovaných workshopech a ochutnat kávové speciality, které nejsou běžně k dostání. My jim tímto děkujeme a vybíráme pro vás opět to nejlepší!

Číst článek
« 1 11 17 18 19 20 21 22 23 30 40 »
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku