Zobrazujeme akce z Vaší lokality: Fairfield, United States

Přinášíme vám

Aktuality

Nápoj z kávových květů
čaj nečaj

Kávu jste už jistě vyzkoušeli na sto způsobů. Možná jste už pili i cascaru. Ale co takhle zkusit nápoj z kávových květů?

Číst článek

Farma La Palma & El Tucán
je kávovým průkopníkem

Farma La Palma & El Tucán v Kolumbii si razí vlastní cestu a nebojí se experimentů. Jejím majitelům jde nejen o kvalitu kávy, ale také o zlepšení životů pěstitelů kávy v okolí a o záchranu kolumbijských tradic. Nebojí se při tom postavit proti státní organizaci, kterou je Národní federace pěstitelů kávy.

Číst článek

Catación Pública
poznejte Kolumbijskou kávu

Inspirativní a ambiciózní kavárna s pražírnou, která své zákazníky nejen osloví a zaujme, ale také jim nabídne velice komplexní úvod do světa kávy. Taková je "Veřejná ochutnávka" neboli Catación Pública v Bogotě, kolumbijském hlavním městě.

Číst článek

Nejlepší tipy na vánoční dárky pro milovníky kávy

Jste s rozumem v koncích, co letos nadělit svým blízkým kávomilcům? Pomůžeme vám. Máme pro vás totiž tipy na dárky, se kterými ušetříte čas ale hlavně, potěšíte všechny milovníky kávy.

Číst článek

Ženy a svět kávy
Velké nerovnosti?

Ženy pracující na plantážích jsou v zemích, kde se káva pěstuje, často přehlíženy a nedostatečně oceňovány. Za kávovary a v pražírnách u nás i vě světě také chybí více žen. Díváme se na příklad genderové nerovnosti?

Číst článek

Michal Kaprál z MyCoffeePack:
V Česku se praží káva tmavěji než ve světě

Každý měsíc přiváží výběrovou kávu z těch nejlepších evropských pražíren. Vybírá pražírny, ručí za jejich kvalitu a kávu dodává do tepla vašeho domova. „Když se naskytne příležitost, že by káva mohla chutnat zajímavě, chopíme se toho,“ říká zakladatel služby MyCoffeePack Michal Kaprál.

Číst článek

Brňané milují kávu.
Mymika je toho důkazem

Přestože je Coffee bar Mymika otevřený teprve čtvrt roku, už má své stálé zákazníky. V brněnské kavárně si můžete pochutnat na kávě upražené od Coffee Source. A bylo by hříchem odejít bez sladké tečky na závěr.

Číst článek

Pěstují mravenci na Fidži kávu?

Mravenci pěstují ledacos, ale kávu? Je to pravda. Na Fidži objevili vědci mravence, kteří pro své vlastní potřeby sázejí a opečovávají rostlinu příbuznou kávovníku.

Číst článek

Hodnocení ekonomické udržitelnosti pěstování kávy

Dlouhotrvající nízké ceny na světových trzích s kávou by v budoucnu mohly ohrozit nabídku kvalitní zelené kávy a mít negativní dopad na pěstitele. Vyplývá to ze studie Mezinárodní organizace kávy (ICO).

Číst článek

Coffee of Ostrava zažene podzimní splín

Třetí ročník největšího kávového festivalu v Ostravě se uskuteční už tuto sobotu 5. listopadu v Impact Hub Ostrava. Cílem festivalu je seznámení a rozšíření obzorů veřejnosti s kávovou kulturou u nás a ve světě.

Číst článek
« 1 2 3 4 5 11 21 30 40 »
Sdílejte kávu s přáteli
Najdete nás na facebooku
Kávové listy na Facebooku